У Дніпрі відкрили вірменську Апостольську церкву Святого Григора Лусаворича

3 года ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі відкрили вірменську Апостольську церкву Святого Григора Лусаворича отключены

17 березня у Дніпрі відбулася церемонія освячення вірменської Апостольської церкви Святого Григора Лусаворича. Її провів чинний 132-й Верховний Патріарх і Католикос всіх вірмен, першоієрарх Вірменської апостольської церкви Гарегін II.

Як повідомляє прес-служба Дніпровської міськради, до Дніпра Верховний Патріарх спеціально прибув із Ечміадзінського кафедрального собору, що у Вірменії. У мерії переконані: з відкриттям цього храму для вірменської громади міста починається новий етап.

-Це свідчить про те, що люди справді хочуть жити тут – будувати храми, створювати спільне майбутнє. Наше місто багатонаціональне. Воно стало рідною домівкою для різних громад. І ми підтримуємо розвиток кожної, щоб вони відчули, що Дніпро для них – рідне місто, – зазначив заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко.

Храм Святого Григора Лусаворича розташований на вул. Леваневського, 13. Церква, яку збудували вірмени міста, є однією з найбільших святинь у Східній Європі. Перший камінь у її фундамент заклали ще у 2003 році. Над архітектурою будівлі працювали, зокрема, фахівці з Дніпра та Єрусалима. Облицювальні матеріали везли з Вірменії.

-Це велика радість, що не згасає. Наші віряни отримали довгоочікуваний храм. Велика подяка всім, хто сьогодні був присутній тут, – сказав єпископ Маркос Оганесян.

Суботнього ранку на освячення церкви зібралися священнослужителі зі всіх вірменських храмів України, духовні лідери релігійних громад і ще близько 2 тисяч гостей з України та світу.

 

Поделиться: