У Дніпрі відкрили перший пункт сортування твердих побутових відходів

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі відкрили перший пункт сортування твердих побутових відходів отключены

У Дніпрі на ж/м Покровський (вул. Юрія Кондратюка, 4) відкрили перший пункт сортування твердих побутових відходів. З такою пропозицією місто звернулося до однієї з великих торговельних мереж – вона реалізувала проєкт власним коштом.

Крім цього, аби заохотити містян сортувати сміття, за кожен кілограм вторинної сировини люди отримують бали, які потім можуть витратити у супермаркеті.
– Це пілотний проєкт у Дніпрі з сортування твердих побутових відходів. У двох обласних центрах України він уже успішно працює. Ми сподіваємось, що такі пункти з’являться і біля інших супермаркетів. Вторинну сировину забиратиме організація, яка займається її переробкою. Ми цінуємо прагнення бізнесу піклуватися про довкілля та наше місто, – зазначив заступник міського голови Михайло Лисенко.
Пункт сортування твердих побутових відходів працює з 2 серпня. Щодня сюди приходять близько 10 мешканців житлового масиву. Майже за тиждень дніпряни принесли 300 кг сміття.
– Відсортувати сміття можна за чотирма видами: скло, пластик, папір і метал (бляшані банки). Усе сміття повинно бути чистим – пляшки потрібно вимити перед тим, як принести до пункту сортування. Також є обмеження: одна людина може здати не більше 25 кг вторсировини на місяць, бо одна людина фізично не може накопичити більше сміття за 30 днів, – каже представниця громадської організації «Кольорові відра» Світлана Панченко.

Наталя Іванівна мешкає поруч. Коли побачила, що відкрився такий пункт, одразу вирішила внести свій вклад у збереження екології.
– Сьогодні я принесла папір, який назбирався вдома за декілька днів. Я вважаю, що сортувати сміття – це важливо. Тим паче, можна отримати бали, на які потім щось купити у магазині. Раніше не сортувала сміття, бо нікуди його було відносити на переробку. Тепер постійно сортуватиму, – сказала дніпрянка.

Поделиться: