У Дніпрі відбувся перший Всеукраїнський форум з децентралізації

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі відбувся перший Всеукраїнський форум з децентралізації отключены

У Дніпропетровській облдержадміністрації відбувся масштабний форум «Децентралізація – трансформація сучасної України». Успішні проекти, набиті «шишки», найближчі перспективи – про одну з головних реформ країни вітчизняні та зарубіжні експерти говорили протягом двох днів.
-Цей форум – яскравий приклад того, що Дніпропетровщина – один із лідерів проведення реформ – місцевого самоврядування, медицини, освіти. Тут працює одна з найбільш професійних і налаштованих на позитивні зміни команд, – зазначив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода. – На сьогодні децентралізація – серед пріоритетів роботи Уряду. Дуже важливо обговорити не тільки її результати, а й визначити основні пріоритети на найближчі роки.
Він додав, що нині потрібно розробити «дорожню карту» подальшого впровадження реформи. На думку першого заступника міністра, саме Дніпропетровщина може показати зразковий план дій, який стане взірцем для інших регіонів.
На форум з’їхалися голови громад, науковці, підприємці. А ще – представники міжнародних організацій, які підтримують Дніпропетровщину у впровадженні децентралізації. Основною темою першого дня форуму стали досягнення та перспективи реформи місцевого самоврядування.
– Децентралізація проводиться, аби радикально поліпшити життя кожного громадянина. Зараз ми відчуваємо, що ця реформа незворотна. Програма «U-LEAD з Європою», яка фінансується платниками податків ЄС, і далі сприятиме реформі в Україні. Всі складнощі, з якими ви зараз стикаєтесь – переборні, потрібно лише продовжувати роботу в напрямі децентралізації повноважень та відповідальності, – зазначив перший секретар Посольства Швеції, керівник Програми «U-LEAD з Європою» від Sida Камеран Худур.
Під час зустрічі своїми думками про реформу та найкращим досвідом ділитимуться кілька десятків спікерів. Серед них – експерт Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Андреас Умланд.
Процес децентралізації робить Україну все більше схожою на мою рідну Німеччину. Я зі східно-німецької землі Тюрінгія, де зараз все ще проводиться децентралізація. Дуже схожий процес на той, що проходить в Україні. Можна тільки сподіватися, що цей процес буде динамічним і в майбутньому, – сказав Андреас Умланд.
На другий день учасники форуму говорили про енергоефективність, е-урядування, технічну допомогу громадам.

Поделиться: