У Дніпрі відбудеться пробіг на ретроавтомобілях

  16.04.2019 20:18   -
Новини

20 квітня, об 11:30, у Дніпрі стартує автопробіг Миклашевського «Між заводами» на ретроавтомобілях. У рамках події відбудеться автомобільний квест історичними місцями, який стосуватиметься процесу декомунізації. Організатор автопробігу – технічно-історичний музей «Машини часу» у партнерстві з «Агентством розвитку Дніпра».
Цей захід присвячено 111-й річниці з моменту встановлення автосполучення між Катеринославом і Новомосковськом, ініціатором якого був наш співвітчизник Андрій Миклашевський.
– У 1908 році у Катеринославі відбулася неординарна для всієї країни подія – було створено перший міжміський автомобільний маршрут Катеринослав-Новомосковськ. Ідея належала поміщику, землевласнику, підприємцю, уродженцю Катеринослава Андрію Миклашевському. Минулого року ми наважилися вперше провести автопробіг Миклашевського так, щоб він проходив якнайближче до того маршруту, яким рухалися автомобілі на початку ХХ сторіччя. Тоді виникли певні недоліки, але захід відбувся. Цього року повномасштабний автопробіг до Новомосковська ми влаштуємо восени, а 20 квітня відбудеться освітньо-розважальний захід, у рамках якого пройдуть змагання та історичні лекції. Маю надію, що автопробіг Миклашевського набуде більшої популярності та стане для нашого міста традиційним, – розповів історик-краєзнавець Валентин Старостін.
За словами директора технічно-історичного музею «Машини часу» Михайла Пруднікова, автопробіг розрахований на 20 учасників, головна умова – ретроавтомобіль старше 35 років. Наразі зареєструвалося 10 екіпажів. Подати заявку онлайн можна до 18 квітня за посиланням: http://mvr.dp.ua/probeg-a-miklashevskogo-mizh-zavodami/. Призом за перемогу буде відвідання історичних лекцій та олива для автівки.
– Влаштовуючи схожі змагання, ми часто говоримо, що ви не виграєте у нас мільйон доларів, натомість отримаєте емоції та знання. Адже що потрібно людям, які змагаються на ретромашинах? Отримати позитивні емоції, драйв від подорожі, тієї кількості уваги, яку вони однозначно привертатимуть до себе, і знання. Потрібно знати історію. Для початку – хоча б історію автомобіля, на якому ти їздиш, а разом з тим – історію міста, в якому живеш і яким пересуваєшся щодня, – зазначив Михайло Прудніков.
Для учасників і гостей запланована святкова програма, виставка автомобілів і частування.
-Одним із напрямів розвитку туризму в нашому місті є індустріальний туризм. Я вважаю, що саме ця подія може стати ключовою у цьому напрямі. Цікаво, що маршрут автопробігу пролягає індустріальною зоною, тож ми плануємо у майбутньому залучити до цього дійства великі підприємства – з можливістю заїжджати на їхні території, – підсумувала керівник туристичного напряму КП «Агентство розвитку Дніпра» Анна Колєда.