У Дніпрі в тестовому режиму моніторять чистоту повітря

  15.02.2018 19:30   -
Новини

У Дніпрі у тестовому режимі працює система моніторингу атмосферного повітря, яка дозволяє відслідковувати об’єми викидів. Наразі у місті встановлено одну станцію моніторингу на пр. Нігояна,77. Вона аналізує повітря та визначає кількість часточок і концентрацію газів в ньому.

– Сьогодні звіт про стан атмосферного повітря у місті робить відповідна обласна екологічна інспекція на основі тих даних, які надають самі підприємства. Об’єктивно це дані самих забруднювачів, які кажуть, що вони не перевищують норм викидів. Тому було вирішено створити нову систему у Дніпрі. У інших містах України аналогів їй немає, – зазначив директор департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Павло Головаха.
Зі станції дані передають до спеціального сервісу. Там можна побачити, де норми було порушено і звідки прийшло забруднене повітря. Інформація зчитується з посту кожні 5 хвилин.
– За допомогою цієї програми ми бачимо, коли і яке підприємство здійснює викиди. Я думаю, що ми можемо і маємо знайти вплив на підприємства, щоб наше місто було чистішим, – сказала начальник відділу екологічного контролю управління комунальної екології департаменту екологічної політики міськради Тетяна Левачова.
Наразі у міській раді удосконалюють правовий механізм впливу на підприємства-забруднювачі, щоб у разі пред’явлення даних вони не могли відмахнутися. Якщо результати будуть позитивними, то місто закуповуватиме не тільки стаціонарні, а й пересувні станції моніторингу повітря.