У Дніпрі створюють сучасний хоспіс для важкохворих пацієнтів

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі створюють сучасний хоспіс для важкохворих пацієнтів отключены

а Дніпропетровщині створюють перший в області центр паліативної допомоги. Сучасний медзаклад для невиліковно хворих пацієнтів працюватиме в одному з корпусів дніпровської лікарні №15. Нині триває реконструкція будівлі.

Підрядники укріпили фундамент, замінили внутрішні комунікації, наразі – оздоблюють фасад. Медзаклад для невиліковно хворих розрахований на 46 місць. Лікарі кажуть – за функціональністю йому не буде аналогів в Україні. Окрім палат, там знаходитимуться кабінети психолога та психотерапевта, функціональної діагностики та корекції больового синдрому, цифровий рентгенкабінет, кімната для волонтерів та родичів.
– У нашому центрі буде навіть денний стаціонар. Людина зможе прийти, зробити кардіограму чи масаж та повернутися додому, якщо стан дозволяє, – розповів головний експерт з паліативної допомоги департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Юрій Криничний. – Головне кредо паліативної допомоги – забезпечити пацієнтам максимальну якість життя. Якщо їх неможливо вилікувати, це не означає, що не потрібно надавати повноцінну допомогу.
Поруч із корпусом добудовують приміщення, у якому обладнають сучасну конференц-залу. Там планують створити регіональний навчально-тренінговий центр, у якому спеціалістів навчатимуть надавати паліативну допомогу.
– Вже укріпили фундамент та стіни, провели каналізацію й опалення, замінили покрівлю і вікна. Нині працюємо над фасадом. На черзі – оздоблювальні роботи всередині та благоустрій території, – сказав прораб підрядної організації Віталій Марсов.
Також в центрі працюватиме виїзна бригада, яка допомагатиме найбільш «важким» пацієнтам вдома.
Нині в Україні – лише два паліативні центри: у Києві та Івано-Франківську.

Поделиться: