У Дніпрі стартував новий семестр Університету третього віку

  16.10.2019 20:15   -
Новини

У Дніпрі відкрили осінній семестр соціального проєкту «Університет третього віку» у філії, що в Університеті митної справи та фінансів. Наразі у місті понад десять відділень, чотири – на лівому березі. Слухачами проєкту вже стали 9500 осіб.

У згаданій філії – близько 300 дорослих студентів. Для них організоване комплексне вивчення різних дисциплін. У цьому семестрі додались нові предмети: гімнастика плейстик, скандинавська ходьба тощо. А ще слухачі зможуть безкоштовно відвідувати театри у Дніпрі. Перед тим, як складати навчальну програму, серед для людей похилого віку проводили опитування.
– У новому семестрі відкриваються нові філії, а саме – на житломасиві Ломівський. Ми розширюємо географію і намагаємося відкривати нові відділення якомога ближче до місць проживання людей поважного віку, – розповів директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики ДМР Артем Нідєлько.
Галина Смірнова відвідує університет вже кілька років. Її найулюбленіший факультет – юридичне право.
– Інформацію пояснюють доступно і приділяють багато уваги. Так цікаво проводити час! Це краще, ніж сидіти вдома, – зазначила жінка.
Олена Троценко із самого початку відвідує Університет третього віку. За таку наполегливість їй на відкритті вручили подарунок – туристичний рюкзак. Каже, – це саме на часі, бо мріє багато подорожувати.
-Велике дякую організаторам цього проєкту і хочу побажати успіху у їх благородній справі. Те, що вони підтримують нас, пенсіонерів з маленькими пенсіями, це так приємно. Лекції дуже корисні – коли помер мій чоловік, то мені допоміг курс «Правознавство». Я дізналася, як правильно оформлювати спадок і всі необхідні документи. Не всі пенсіонери з інших міст отримують такі можливості, – поділилася Олена Троценко.
Участь у проєкті – безкоштовна. Навчання проводиться за факультетами: психологія, українознавство та українська мова, здоровий спосіб життя, агрономічний, правознавство, іноземні мови, мистецтва, комп’ютерні технології.
«Університет третього віку» — це інноваційний проєкт, що реалізує один із найважливіших принципів навчання – навчання впродовж всього життя. Дніпро – це перше місто в Україні, де міська рада підтримала таку важливу соціальну програму муніципальним бюджетом. Це дозволило університету стати більш масштабним і масовим.