У Дніпрі стартував Кубок України з веслування на байдарках і каное

04.05.2018 21:11   -
Новини

4 травня у Дніпрі розпочалися фінальні заїзди Кубку України з веслування на байдарках і каное пам’яті олімпійської чемпіонки Юлії Рябчинської. За право представляти національну збірну та вийти на чемпіонат Європи борються 430 найсильніших спортсменів із різних українських міст.

Перших переможців нагородив заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко. Для Дніпра змагання з веслування на байдарках і каное вже стали традиційними. Місто має всі необхідні умови, а веслувальний канал дуже зручний для спортсменів. Тож у мерії Дніпра ставлять амбітну мету – привезти у місто чемпіонат Європи.
– Дуже символічно, що ми відкриваємо літній сезон таких змагань. Рівень дуже високий. Це свідчить про те, що в нас чудова база. Місто й профільна федерація роблять усе, щоб спортсменам було тут комфортно. У липні ми очікуємо на представників європейської федерації цього виду спорту. Сподіваємося, що здобудемо право приймати в нашому місті чемпіонат Європи, – зазначив Олександр Шикуленко.
Спортсмени, серед яких – чемпіони світу, призери й переможці Олімпійських ігор з веслування на байдарках та каное, змагаються на різних дистанціях. А саме: 200, 500, 1000 і 5000 метрів у класі човнів-одиночок, двійок та четвірок.
Для 18-річної спортсменки з Дніпра Діани Багно це – перший Кубок України в дорослій категорії. Загалом за майже чотири роки спортивної кар’єри дівчина встигла взяти участь у чемпіонаті Європи серед юніорів та здобути чемпіонство на олімпійських дистанціях Кубку України. Нині разом із херсонським екіпажем вона брала участь у перегонах байдарок-четвірок. Спортсменки посіли третє місце. Однак, незалежно від результатів цьогорічного Кубку, головна спортивна мрія Діани Багно – потрапити на Олімпійські ігри.
– Цього року непросто, адже вперше все по-дорослому. Це – перший такий старт, перший відбір. Шанси є, та треба добряче попрацювати. Загалом це – дуже красивий, але й складний вид спорту. Багато тренувань. Ми працюємо весь рік, а результат можемо показати лише влітку, – розповіла спортсменка.