У Дніпрі стартував фінальний етап Global Teacher Prize Ukraine 2020

  11.09.2020 19:14   -
Новини

Десять найкреативніших та найамбітніших педагогів-новаторів із різних куточків України завітали до обласного центру Дніпропетровщини. Вони – фіналісти національної вчительської премії Global Teacher Prize Ukraine 2020.

На освітян чекає три дні випробувань. Змагатимуться у професіоналізмі, креативності, лідерстві, умінні адаптуватися до нових умов та знаходити рішення.  

– Цьогоріч на Global Teacher Prize Ukraine подали заявки майже 3 тисячі вчителів з усієї України. Вони пройшли декілька етапів відбору. Серед півсотні півфіналістів – чотири педагоги з Дніпропетровщини. А до ТОП-10 потрапив молодий вчитель із Кам’янського Андрій Олійник, – розповіли у пресслужбі ДніпроОДА.

На фінальному етапі учасників очікують безліч різних креативних завдань. Будуть тімбілдінги, онлайн-уроки, розробки стратегій. А ще вчителі парами проведуть уроки в одній зі шкіл Дніпра. Теми дізнаються за декілька хвилин до початку заняття.

– Власну кар’єру починала як науковець. Та вже 20 років працюю вчителем. Школа допомогла мені відкрити себе. Поки я не потрапила в цей вир емоцій, новин і повсякденного драйву, навіть не розуміла, яка я справжня, – сказала вчителька хімії із Хмельницького Наталія Зима. – Приїхала на фінал не змагатися, а поспілкуватися з командою – неймовірною десяткою, обмінятися досвідом та отримати запал позитиву.

У фіналі позмагаються освітяни з різних куточків України: Хмельницького, Сум, Одеси, Житомира, Києва, Маріуполя, Кам’янського. Учасники представлять також Херсонщину, Тернопільщину, Кіровоградщину. Це викладачі астрономії, інформатики, історії, хімії, англійської, фізкультури, етики, хореографії та вчитель початкових класів. У кожного – свій індивідуальний підхід до занять.

– Кайфую від своєї професії. Три роки працюю вчителем, та вже маю власні методичні «родзинки»: «анімаційні хвилинки» та «щасливі цеглинки». Просто під час уроку робимо паузи: діти разом зі мною танцюють та трішки переключають увагу. Організовую й інтегровані уроки: математика і українська мова, математика і природознавство. Аби дітям було цікавіше, використовуємо на заняттях лего. Це дуже крутий обмін енергетикою, – поділився вчитель із Кам’янського Андрій Олійник.

Переможця Global Teacher Prize Ukraine 2020 назвуть 3 жовтня на урочистій церемонії в Києві. Його обиратиме експертне журі. У складі – ексміністерка освіти й науки Лілія Гриневич, переможниця Global Teacher Prize Ukraine 2019 Наталя Кідалова, найкраща вчителька світу за версією Global Teacher Prize Андріа Зафіраку, телеведуча «1+1» Наталія Мосейчук та інші.

– Шукаємо проактивного вчителя-новатора, який не чекає вказівок, щоб впроваджувати інновації. Він любить дітей. Змінює життя і своїх учнів, і всієї школи та громади в цілому. А ще – надихає колег ставати кращими, продуктивнішими, – розповіла засновниця премії, голова громадської спілки «Освіторія» Зоя Литвин.

Головний приз Global Teacher Prize Ukraine – 250 тисяч грн, поїздка на найбільший освітній форум світу та один рік безкоштовного навчання від організаторів. Оберуть і переможця глядацьких симпатій. Наразі триває народне голосування.

Національну премію Global Teacher Prize Ukraine ініціювала громадська спілка «Освіторія» у 2017 році – аби відзначити внесок українських вчителів у суспільство та підняти престиж професії педагога.

Поділитись: