У Дніпрі стартували курси з підготовки наставників для дітей-сиріт

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі стартували курси з підготовки наставників для дітей-сиріт отключены

9 листопада у Дніпрі розпочалися перші курси з підготовки наставників для дітей, які проживають у закладах для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом чотирьох днів дев’ятьох охочих стати наставниками знайомитимуть з поведінкою дітей, особливостями спілкування з ними, функціями наставника тощо.

Наставництво – це допомога дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, у формуванні навичок, необхідних для адаптації до самостійного дорослого життя. Через особисту взаємодію наставники допомагають дітям у навчанні та всебічному розвитку, сприяють їхній соціалізації та профорієнтації. Наставник – це старший товариш, друг і порадник.
– Це дуже важливий соціальний проект для нашого міста. Після завершення тренінгу учасники отримають сертифікати і зможуть бути друзями для тих дітей, які виховуються у наших закладах соціального захисту: центрах соціально-психологічної реабілітації для дітей та дитячому центрі «Довіра». Ми сподіваємося, що такі тренінги будуть регулярними, щоб кожна дитина, яка цього потребує, мала наставника, – розповіла начальник управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міськради Ганна Довготько.
Голова Благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд «Максимум» Максим Нудьга зазначив, щодля дитини важливо розуміти, що наставник проводить з нею час за власним бажанням, не отримуючи за це платні.
Андрію 23 роки і вже рік він наставник для 15-річного Івана. Каже, що до наставництва його підштовхнув життєвий шлях однокласника.
– У моєму класі навчалися хлопці з дитячого будинку. Вже після закінчення школи одного з них я зустрів. Виявилося, що у свої 20 років він жив на вулиці. Після цього я зрозумів, що потрібно допомагати дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах. Іван, для якого я став наставником, вже випускник дитячого будинку. Мені важко сказати, наскільки я змінив його життя. Але я бачу, що коли разом проводимо час, ходимо у кіно, гуляємо – йому це дуже подобається. Сьогоднішній тренінг – це додаткова можливість отримати нові знання та навички у наставництві, – розповів Андрій.

Поделиться: