У Дніпрі проведуть декадник боротьби із глаукомою

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі проведуть декадник боротьби із глаукомою отключены

Із 6 по 16 березня у Дніпрі пройде декадник у рамках Всесвітнього дня боротьби із глаукомою. Основна мета заходу – звернути увагу містян на цю хворобу, оскільки на початковій стадії вона протікає без симптомів, – про це повідомляє прес-служба Дніпровської міскради.

Спеціалісти кажуть, що вкрай важливо виявити глаукому вчасно, щоб ефективно її лікувати і, головне, – запобігти сліпоті, оскільки ця хвороба вбиває зоровий нерв, відновити який неможливо.

За словами лікаря-офтальмолога центру первинної медико-санітарної допомоги №10 Наталії Гаркави, у будь-який час, а в декадник особливо, будь-хто з мешканців міста може звернутися до свого сімейного лікаря, де йому виміряють внутрішньоочний тиск за допомогою тонометрів, які є в кожному центрі первинної медико-санітарної допомоги. Якщо тиск підвищений – це перша ознака розвитку глаукоми. Далі такого пацієнта направлять до вузькопрофільних фахівців, тобто офтальмологів, для подальшої консультації та лікування.

Зі свого боку міський офтальмолог, завідувач офтальмологічним відділенням міської лікарні №8 Тетяна Поліщук звернула увагу на те, що частіше на глаукому страждають люди після 40 років, тому такій категорії необхідно хоча б раз на рік вимірювати внутрішньоочний тиск. Факторами ризику є спадковість, а також низка захворювань, серед яких атеросклероз, цукровий діабет, спазми судин, ендокринна патологія, остеохондроз.

-Глаукому лікують каплями, лазерною корекцією, хірургічним втручанням. Повністю вилікувати її неможливо, але виявивши її на ранній стадії, можна зберегти зір, – сказала міський офтальмолог.
Вона також зазначила, що при лікарні №8 працює спеціалізований кабінет надання офтальмологічної допомоги пацієнтам із глаукомою, де можна пройти обстеження ока.

Поделиться: