У Дніпрі привітали з 30-річним ювілеєм дитячий будинок сімейного типу

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі привітали з 30-річним ювілеєм дитячий будинок сімейного типу отключены

24 січня представники департаменту соціальної політики Дніпровської міськради та керівництво Новокодацької районної ради завітали до дитячого будинку сімейного типу Іонової та Капузи, щоб привітати з 30-річчям заснування. Також вони поздоровили з ювілеєм матір-виховательку Валентину Іонову.

Директор департаменту соціальної політики міської ради Едуард Підлубний вручив ювілярці подяку від міського голови та подарунок.
За словами посадовця, ця родина є унікальною – дитячий будинок сімейного типу Іонової та Капузи став свого часу першим у Дніпрі та одним із перших в Україні.
– Валентина Никифорівна – мати-героїня. Крім своїх п’ятьох дітей за 30 років вона виховала ще 51 дитину і зараз разом із чоловіком Олександром Капузою виховує 9 дітей. Ці батьки – з великим серцем, доброю душею. Коли б не навідалися до них, завжди бачимо порядок, привітність, гостинність та родинний затишок у цьому домі, – сказав Едуард Підлубний.
Мати-вихователька Валентина Іонова розповіла: перших дітей узяли, коли найменшому кровному сину було всього три роки. За всі ці 30 років жодного разу не пошкодувала про рішення створити дитячий будинок сімейного типу. Всі діти, які вийшли з родини, влаштувалися у житті – мають освіту, роботу, свої сім’ї.
– Зараз із чоловіком виховуємо 9 дітей із категорій сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вони чудові, мають різні здібності, хтось має хист до творчості, а комусь більше подобається займатися спортом. Загалом діти дружні, допомагають одне одному і нам із чоловіком по господарству. Але суворих правил у нас немає. Спеціально дітей не змушую нічого робити – все за бажанням, – наголосила жінка.
Загалом у Дніпрі функціонують 10 дитячих будинків сімейного типу, у яких виховуються 77 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та 82 прийомні родини, в яких виховуються 109 дітей означених категорій.

Поделиться: