У Дніпрі презентували книгу про життя литовців в області

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі презентували книгу про життя литовців в області отключены

У національному історичному музеї ім. Яворницького презентували книгу «Литовці Дніпропетровщини: історія та сучасність». Вона – про життя литовського народу на території області. Видання присвятили 100-чю відновлення державності балтійської країни.

– Литовська діаспора збагачує та урізноманітнює культурне життя Дніпропетровщини. У цьому році провели фестиваль музики, був виступ камерного оркестру з Вільнюса, а також низка спектаклів та концертів, – сказав Почесний консул Литовської Республіки у м. Дніпро Віталій Півняк.
На сторінках книги – інформація про видатних людей литовського походження, доля яких пов’язана з Дніпропетровщиною. Зокрема, це сім’ї Роже та Бельгарда.
-З давніх часів Україна та Литва мали взаємообмін в культурному та економічному просторі, – розповіла голова Литовського культурно-ділового центру «Гінтарас» Галина Хмель-Дунай. – Ми перегорнули багато історичних сторінок, які показують, що українсько-литовська дружба є і буде.
Як розповідає заступник начальника управління культури, національностей і релігій ДніпроОДА Світлана Світлічна, видати книгу – ініціатива литовської громади.
«Литовці Дніпропетровщини: історія та сучасність» – сьома частина серії видань про національно-культурні товариства області. Раніше вже виходили книги, присвячені життю єврейської, вірменської, азербайджанської, грузинської, німецької та грецької національних громад.

Поделиться: