У Дніпрі показали фільм про українську мову «Соловей співає»

  30.11.2019 19:24   -
Новини

У Дніпропетровській облдержадміністрації показали документальну стрічку «Соловей співає». Фільм, який розвінчує міфи про українську мову, зірвав овації тисячного залу.

– У Миколаєві ми знімали безкоштовні курси української. Вони користуються таким попитом, якого не очікували навіть організатори. Щороку туди приходить дедалі більше людей. Їхніми історіями ми спростували міф, що Миколаїв – російськомовне місто, – розповіла співавторка фільму «Соловей співає» Анастасія Федченко.
Загалом стрічка розвінчує сім міфів про українську мову.
– Один із міфів – це «какая разница?». Ні, є різниця, якою мовою говорити. Тому що мова – це не просто засіб комунікації. Це один із символів та оберегів народу, – додала Анастасія Федченко.
Аби зібрати історії героїв, автори фільму об’їхали п’ять країн. Окрім України, знімали у Білорусі, Ізраїлі, Великобританії та США.
– Це фільм-дослідження, фільм, який викликає дуже сильні емоції. Були моменти, коли навіть у мене, у чоловіка, наверталися сльози, – поділився громадський діяч Олег Чистопольцев. – Впевнений, що після перегляду кількість україномовних людей у Дніпрі збільшиться.
Прем’єра фільму у ДніпроОДА зібрала майже повну тисячну залу.
– Фільм приголомшує. Він дає ґрунтовні відповіді на багато питань та однозначно не залишить байдужим нікого, – поділилася глядачка Ляля Євтушенко.
Після Дніпра стрічку «Соловей співає» покажуть у Кам’янському, Запоріжжі та Харкові.
«Соловей співає» розпочав тиждень перегляду документальних фільмів у Дніпропетровській ОДА. Щодня у тисячній залі проходитимуть безкоштовні кінопокази, – повідомила начальниця управління з питань учасників АТО облдержадміністрації Наталія Шуліка.