У Дніпрі подовжили термін підписання електронних петицій

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі подовжили термін підписання електронних петицій отключены

Період збору підписів для електронних петицій у Дніпрі подовжили втричі – з 30 днів до 90. Також, за новими правилами, щоб потрапити на розгляд, документ має зібрати тисячу голосів, а не 900, як раніше. Зміни до відповідного положення депутати Дніпровської міської ради ухвалили під час 36-ї чергової сесії 24 жовтня.

У мерії переконані: ця ініціатива допоможе людям більш виважено підходити до голосування за різні пропозиції та дасть удосталь часу для роздумів. Крім того, збільшення терміну збору голосів дозволить авторам краще розрекламувати свою петицію. Водночас це не впливатиме на перебіг розгляду електронного звернення. Навіть якщо документ набере необхідну кількість підписів, наприклад, протягом 5 днів.
– Ми збільшили кількість підписів на 100. Та навіть така кількість може, так би мовити, зміцнити петицію. Два тижні тому у сесійній залі були слухання стосовно цього питання. Ми вивчали досвід інших міст. У Києві поріг – 10 тисяч голосів, у Харкові – 5 тисяч, в інших великих містах – близько 3-5 тисяч підписів. Ми зійшлися на нормі у тисячу голосів. Крім цього, за місяць не всі встигають вивчити петицію, – зазначив заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко.
Розглядом електронних петицій, адресованих мерії Дніпра, займатиметься спеціально створена робоча група. Її склад затверджуватиметься розпорядженням міського голови. Електронні звернення, що зібрали необхідну кількість підписів, вивчатимуть протягом десяти робочих днів.
Дізнатися, коли саме документ потрапив на розгляд, можна буде на офіційному сайті мерії. У розділі «Електронні петиції» ці дані оприлюднюватимуться автоматично. Результати передаватимуть міському голові. Після цього долю петиції вирішуватимуть на засіданні виконавчих органів або під час сесії міськради.
Загалом за останні три роки дніпровці зареєстрували понад 760 електронних петицій. Серед них – прохання визнати котів частиною екосистеми міста, а також пропозиції щодо ремонтів та навіть позбавлення звання «почесний громадянин».

Поделиться: