У Дніпрі нагородили переможців фестивалю «Січеславна-2019»

  26.03.2019 16:47   -
Новини

У Дніпровському національному українському музично-драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка нагородили переможців фестивалю на здобуття найвищої театральної нагороди Придніпров’я «Січеславна-2019». Участь у ньому взяли професійні театри з Дніпра, Запоріжжя, Кривого Рогу, Павлограда та Кам’янського. Загалом актори зіграли 24 вистави.
– Із року в рік, вже 27-й раз, конкурсний фестиваль «Січеславна» демонструє найкращі театральні надбання, відкриває нові імена акторів, режисерів, нові вистави та ролі, – сказав заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко.
Посадовець також вручив почесні грамоти міської ради та подяки міського голови акторам, працівникам дніпровських театрів з нагоди прийдешнього Міжнародного дня театру.
Зі свого боку голова Дніпропетровського міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів України Олександр Шароваров зазначив: деякі театри-учасники цьогорічного фестивалю приємно здивували сучасним прочитанням класики.
Призовий фонд фестивалю «Січеславна-2019» – близько 130 тисяч гртвень
Гран-прі за найкращий спектакль для дорослих отримав Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр за виставу #IGROKI Гоголя (режисер – Павло Гатилов, художник – Олена Рикусова, музичне оформлення – Антон Архипов). А нагороду за найкращий дитячий спектакль здобув Дніпровський міський театр ляльок з виставою «Кіт у чоботях» (режисер – Роман Гребенюк, сценографія та ляльки – Віктор Нікітін, композитор – Геннадій Гордельянов). Крім статуеток, володарі гран-прі отримали грошові призи – по 25 тисяч гривень.
– Ця нагорода підтверджує, що наш театр розвивається у правильному напрямі. Загалом це великий моральний стимул іще більше прогресувати, створювати нові спектаклі для нашого глядача, – розповів директор, художній керівник Дніпропетровського академічного обласного українського молодіжного театру Віталій Денисенко.
У номінації «Краща жіноча роль» перемогла Анна Миронова, актриса Запорізького театру-лабораторії VIE, за роль жінки у виставі «Ответка@UA», нагороду за кращу чоловічу роль здобув Ігор Кирильчатенко, актор Дніпровського національного академічного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка, за роль солдата у виставі «Війни нема…є» Бориса Гуменюка.
В інших номінаціях перемогли:
«Найкраща жіноча роль другого плану» – Ольга Бразинська, актриса Дніпровського міського телетеатру за низку ролей у виставі «Ах, який я молодець»;
«Найкраща чоловіча роль другого плану» – Валерій Зубчик, Олексій Клейменов, Юрій Захаров, Єгор Герасимов , Владислав Лебедєв, Олексій Кириченко, актори Дніпровського академічного театру драми та комедії, за ролі скоморохів у виставі «Про Федота …» за мотивами твору Леоніда Філатова «Про Федота-стрільця…»;
«Найкраща сценографія» – Володимир Миколюк, головний художник Дніпровського академічного театру драми та комедії, за сценографію вистави «Дядечків сон».
«Найкраща робота композитора» – Андрій Бесєда за написання музики до вистави «Лисичка-сестричка та Вовк-панібрат» Запорізького театру ляльок.
«Найкраща режисерська робота» – Вікторія Чернова за постановку вистави «Дядечків сон» Дніпровського академічного театру драми та комедії.
Крім цього, переможців обрали і в конкурсі для творчої молоді «Надія Січеславни-2019». У номінації «Найкраща жіноча роль» перемогла Тетяна Улькіна, солістка-вокалістка Дніпропетровського академічного театру опери та балету, з роллю Норми в однойменній опері Вінченцо Белліні.
Виконавцем найкращої чоловічої ролі визнали Олега Абакуменка, актора Запорізького академічного театру юного глядача, за роль Крістофера Буна у виставі «Загадкове нічне вбивство собаки».
Найкращим у сценографії став Олександр Вернєєв, художник-постановник Криворізького академічного театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху», за створення костюмів до вистав «Русалонька» та «Таємниці зачарованого лісу».