У 2021-му 170 дітей-сиріт із Дніпропетровщини отримають житло

2 месяца ago Зоря2 Комментарии к записи У 2021-му 170 дітей-сиріт із Дніпропетровщини отримають житло отключены

Цьогоріч вже 30 дітей-сиріт області отримали власні оселі. Житло придбали державним коштом. Загалом до кінця року новосілля справлять понад 170 хлопців та дівчат від 16 до 23 років.

Про це повідомив начальник служби у справах дітей ДніпроОДА Віктор Візир.

Вже отримала житло 21-річна Валерія Приваліхіна із Верхньодніпровського району. Вона – власниця двокімнатної квартири у Вільногірську. Валерія має двох дітей та чекає на третього. Каже, давно мріяла переїхати до міста. Раніше жила з опікунами в селі. Допомагала по домогосподарству. Згадує, було багато худоби. Лише корів – 25.

-Збулася моя мрія – мені подарували квартиру. Тепер все під рукою – і ванна, і гаряча вода. Дуже зручно, – поділилася Валерія Приваліхіна. – Потрохи освоююся. Самотужки вчуся готувати борщ, пекти хліб, смажити млинці.

У квартирі – ремонт. Сучасні комунікації, меблі, пральна машина. Підібрати житло допомагала соціальна служба.

-Кошти на покупку житла дітям-сиротам виділяє держава. Вони надходять на спеціальні особисті рахунки. Допомагаємо зібрати документи. Перевіряємо стан квартири, щоб були справні комунікації, хоча б невеличкий ремонт, меблі, – розповіла перша заступниця голови Верхньодніпровської РДА Наталія Полішко.

Раніше діти-сироти могли обрати житло лише в тому регіоні, де стали на облік. З 2021-го – в будь-якому куточку України. Зробити це необхідно протягом року після надходження коштів на рахунок.

-На 2021-й область отримала майже 90 млн грн державної субвенції. Кошти – на зведення малих групових будинків, придбання будинків сімейного типу та житла для дітей-сиріт, – сказав начальник служби у справах дітей ДніпроОДА Віктор Візир.

Компенсація на придбання житла дітям-сиротам – від 400 до 700 тис ячгрн.

Поделиться: