У 2020-му на Дніпропетровщині обладнають комп’ютерами 38 обласних лікарень

  26.11.2019 20:17   -
Новини

Медзаклади Дніпропетровщини готуються до другого етапу реформи, який стартує вже 1 квітня 2020-го. Для цього їх треба перетворити на неприбуткові підприємства, оснастити комп’ютерами та підключити до електронної системи «Електронне здоров’я» – eHealth.

ДніпроОДА планує наступного року обласним коштом оснастити необхідною технікою 38 лікарень. Про це стало відомо під час селекторної наради в облдержадміністрації.
Під час селектору обговорили нагальні питання підготовки до 2 етапу медреформи. Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук підкреслив, що вже до початку лютого всі медзаклади «вторинки» та «третинки» мають бути готові підписувати договори з НСЗУ. Аби вже з 1 квітня перейти на нову систему оплати медпослуг – за програмою медичних гарантій.
– Зараз майже всі лікарні області або вже набули статусу неприбуткового підприємства, або завершують автономізацію. Водночас відбувається оснащення їх необхідною технікою. Наступного року плануємо закупити комп’ютери до 38 лікарень обласного підпорядкування. Для цього у проєкті бюджету заклали 60 млн грн. Важливо, аби з 1 квітня всі лікарні в регіоні були готові працювати на нових засадах, – підкреслив голова ДніпроОДА Олександр Бондаренко.
На Дніпропетровщині – 153 заклади охорони здоров’я, які надають спеціалізовану, високоспеціалізовану та екстрену медичну допомогу. На сьогодні всі вони мають технічну можливість підключитися до системи eHealth.