У 2019-му на Дніпропетровщині облаштували 197 ресурсних кімнат

1 год ago Зоря2 Комментарии к записи У 2019-му на Дніпропетровщині облаштували 197 ресурсних кімнат отключены

У минулому році в школах області облаштували 197 ресурсних кімнат. На створення комфортних куточків для розвитку особливих дітей витратили понад 23 млн грн державної субвенції. Кошти пішли на закупівлю обладнання, меблів та побутових приладів.

– Інклюзія – невід’ємна частина сучасної освіти. Нині в області майже 1,6 тисяч особливих дітей відвідують звичайні школи та дитсадки. У навчальних закладах для них облаштовують комфортні осередки. Так, у 2019 році в школах області з’явилося 197 нових ресурсних кімнат. Їх відкривали і у містах, і в невеличких селах, – зазначили в обласному департаменті освіти та науки.

Зазвичай ресурсна кімната – просторе приміщення, умовно поділене на декілька зон. Навчальну, побутову та ігрову. Там особливі учні можуть відпочити, поспілкуватися з психологом, пограти у розвиваючі ігри. З ними проводять фізкульт-хвилинки. А ще – дітлахи опановують прості побутові навички.

Протягом 2019-го для таких осередків закупили меблі, мультимедійне та інтерактивне обладнання, гімнастичні стінки, спортивний інвентар. Книжки, дидактичні матеріали та розвиваючі ігри. Придбали і мікрохвильові печі та чайники.

Найбільше ресурсних кімнат облаштували у Кривому Розі й Дніпрі. Вони з’явилися також у Павлограді, Кам’янському, Нікополі. У сільських школах Петриківського, Верхньодніпровського, Солонянського районів, Васильківської, Межівської та Царичанської громад.

Нині на Дніпропетровщині – майже 250 ресурсних кімнат.

Поделиться: