У 2019-му 500 мешканцям області установили коронарні стенти

8 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи У 2019-му 500 мешканцям області установили коронарні стенти отключены

Врятувати людину із гострим інфарктом міокарда може встановлення у судину коронарного стента. Цей невеличкий металевий каркас трубчастої форми допомагає відновити кровопостачання серця. За показаннями у Дніпропетровському обласному кардіологічному центрі стент встановлюють безкоштовно.

Протягом 2019 року медики провели півтисячі таких міні-операцій.  

– Такі операції проводимо безкоштовно завдяки державній та обласній програмам. За допомогою стентування медики відкривають заблоковану судину і у такий спосіб відновлюють кровопостачання. Це майже безкровна операція, з коротким відновлювальним періодом. Але часто допомагає врятувати життя. Минулоріч установили стенти 500 пацієнтам, у яких діагностували гострий інфаркт. Вони потребували невідкладної меддопомоги, – зазначила директор Дніпропетровського обласного кардіологічного центру Олена Лугова.

Стентування людей із гострим інфарктом має бути проведено якомога раніше, наголосила Олена Лугова. Максимум – протягом 12 годин після того, як стався серцевий напад. До обласного кардіоцентру пацієнтів для проведення стентування доставляє «швидка».

Загалом в Україні безоплатне стентування проводять у 42 кардіоцентрах. Вони є в кожній області. Центри працюють цілодобово і без вихідних, у режимі 24/7/365.

Поделиться: