У 2019-му 50 мешканок області зможуть зробити ЕКО бюджетним коштом

  26.03.2019 14:58   -
Новини

На Дніпропетровщині працює державна програма з лікування безпліддя бюджетним коштом. У 2019 році штучне запліднення зможуть зробити півсотні мешканок області. Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА.

– Екстракорпоральне запліднення – дороговартісна процедура. У приватних клініках доведеться викласти від 80 тиячс гривень. Не кожна родина може собі це дозволити, – розповіла головний акушер-гінеколог області Катерина Каїра. – Шанс на материнство жінки з трубним безпліддям можуть отримати завдяки державній програмі. У 2019 році лікування безпліддя бюджетним коштом передбачене для 50 пар. Процедуру можна буде зробити один раз.
Аби приєднатися до програми, слід звернутися до гінеколога. Він дасть направлення на обстеження до обласного центру планування сім’ї. Після підтвердження діагнозу справу родини передадуть до Міністерства охорони здоров’я України. Там вирішать, у якому медзакладі проведуть ЕКО.
Після цього жінку чекає медикаментозна підготовка до процедури – від 2 тижнів до 2 місяців. Потім проведуть штучне запліднення.
Державна програма з лікування безпліддя за бюджетні кошти діє вже понад 10 років. Щороку нею користуються до 50 жінок.