Томаківську школу №1 приведуть до ладу у 2020 році

  13.11.2019 20:20   -
Новини

Томаківська школа №1 – порожня. Навесні там розпочали ремонт, але підрядники кинули реконструкцію «на півслові». Ззовні більша частина закладу – із модерновим яскравим фасадом, новою покрівлею. Та всередині – наче після розгрому.

Знята підлога, голі стіни, на стелі – пліснява. Учні та вчителі залишили розтрощену будівлю. А згодом звернулися до керівництва області з проханням допомогти повернутися назад. До школи вирушила комісія від ОДА – розбиратися із ситуацією.
– Зараз наводимо лад у себе в домі. Розпочали з аудиту «недобудованих» та «недореконструйованих» соціальних об’єктів в області. Складаємо перелік, які саме приводитимемо до ладу першочергово, – підкреслив голова ДніпроОДА Олександр Бондаренко. – Учні й учителі Томаківської школи №1 зняли зворушливе відео про жахливу ситуацію, яка склалася у закладі. Все – через недостатнє фінансування. На ремонт була виділена ледве не десята частина коштів, потрібних за кошторисом.
Томаківська школа №1 давно благала про ремонт. Будівлі – 45 років. Дірява покрівля протікала. Звідси – вогка стеля та грибок на стінах. Тож масштабним роботам, що розпочалися навесні 2019-го, зраділи учні, вчителі, батьки. Дах замінили та утеплили, зробили й новий парапет. Разом із термомодернізацією фасаду підрядники приступили до демонтажу в приміщеннях.
Діти не могли дочекатися оновлених класів. Навіть навчатися у дві зміни в інших будівлях селища не було тягарем. Та коли ремонтників і слід пропав, не на жарт занепокоїлися.
– Наразі будівля зовсім непридатна для навчання. Навколо школи все розрите, немає ґанків. Всередині «цвітуть» стіни, підлога знята, – сказала директор Тамара Філь. – Зараз діти навчаються в інших школах допізна, а потім їх до ночі ще й розвозять по селах. Це дуже незручно для всіх. Наші сподівання – на обласне керівництво.
Шкільний колектив звернувся до обласної влади через канал Youtube. Дітлахи та дорослі із нетерпінням чекають на повернення до рідних стін і просять повернути закладу життя.
До Томаківки завітала комісія від облдержадміністрації. Зустрілися з учителями, дітьми, батьками. Приїхали й представники місцевої влади, підрядники. Домовилися, що школу приведуть до ладу спільними зусиллями, на умовах співфінансування. Ремонтники мають скласти графік робіт і наступного року продовжити реконструкцію.
– Дуже задоволені і зустріччю, і відповіддю, яку отримали від керівництва на своє звернення. Будемо контролювати хід ремонту за графіком, аби всі роботи виконувалися у визначений термін, – підкреслила Тамара Філь.
У Томаківській школі №1 – 546 учнів. Це мешканці райцентру та 7 навколишніх сіл. Наразі вони навчаються у школі №2 селища, музичній школі та приміщенні місцевого відділу освіти.

Попередня стаття: