Школу №20 у Кам’янському перетворять на заклад нового формату

  18.10.2019 13:03   -
Новини

Школу № 20 у місті Кам’янське модернізують за новими стандартами. Нині будівлі закладу в аварійному стані, його тимчасово закрили. Триває поточний ремонт. Та на глобальну реконструкцію місцевих коштів не вистачає. Область готова допомогти на умовах співфінансування.
– Після завершення всіх робіт школа стане закладом нового формату, з енергоефективними сучасними будівлями. А головне – комфортними умовами для навчання дітей, – сказав голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко. – Поточним ремонтом тут не обійтися. Тому після проведення протиаварійних робіт необхідно зробити повну реконструкцію будівель.
Школу №20 Кам’янського побудували у 1936 році. Другий корпус звели 1972-го. Зараз обидві споруди в аварійному стані. На фасаді більш «молодої» – тріщини, в іншій – рушиться покрівля.
– Новий корпус під ризиком обвалу з 2016-го. Рік тому місцева влада виділила кошти на ремонт. Привели до ладу класи, та це не вирішило глобальної проблеми. Фундамент ще більше просів, – розповіла мати учнів Ксенія Шулєшова.
Зараз в обох будівлях школи – протиаварійні роботи. Триває поточний ремонт покрівель. Укріплюють фундамент корпусу 1972-го року. Все – місцевим коштом.
Батьки звернулися до ОДА, аби там допомогли вирішити питання повної реконструкції закладу. Тепер до березня 2020-го міськрада має провести експертизу та підготувати проект реконструкції. Після – визначать підрядника і розпочнуть роботи обласним та місцевим коштом.
– Розумію, що на глобальний ремонт у міста коштів не вистачає. Тому просимо область допомогти нам», – сказала директорка школи Ірина Гончарук.
В опорній школі №20 Кам’янського – понад 600 учнів. Наразі вони навчаються в різних закладах міста.