«SHELTER FEST», стендап та артвиставка – у метро Дніпра масштабно відсвяткували День молоді

  14.08.2023 11:14   -
Новини

У пʼятницю, 11 серпня, у Дніпрі відзначили День молоді. Для дніпрян та гостей міста виступили українські артисти. Через реалії сьогодення захід відбувся в метро, аби всі гості були у безпеці. Для містян підготували кілька масштабних заходів на чотирьох станціях метро, організаторами яких виступила молодь. 

4 станції метро, 6 заходів та 7 запрошених артистів. Так масштабно у Дніпрі відсвяткували День молоді.

Розпочали святкування 10 серпня виставкою «Мистецтво в укритті» на станції метро Покровська. 30 картин об’єднали в єдину експозицію. 7 з них намалювали вихованці центру інклюзивної творчості «АРТ-паралелі».

«Взагалі у нас довго вже була така ідея створити арт-виставку, і завдяки дню молоді, який відбудеться вже завтра, у нас є така можливість. Ми зкоординувалися з центром інклюзивної творчості «АРТ-паралелі» та створили з дітками арт-терапію, де вони мали змогу намалювати картини, намалювати свої власні мрії — і саме сьогодні вони їх презентувають», — каже Яна Тютяєва, членкиня ГО «Об’єднання міських гуртожитків».

«Арт-терапія для роботи з особливими дітьми — це метод, який допомагає їм усвідомлювати не тільки навколишній світ, а й цілісність навколишнього світу, а також розвиває дрібну моторику дітей», — додає Людмила Журавель, керівниця ГО «Арт-паралелі», психологиня, арт-терапевтка.

В п’ятницю до святкування долучили ще три станції: Метробудівників, Металургів та Вокзальну. Там відвідувачі мали змогу пройти квест, долучитися до молодіжного форуму та послухати стендап. Найактивнішу молодь нагородили відзнаками від міського голови Дніпра. 

Завершився вечір великим концертом «SHELTER FEST». Серед запрошених артистів — гурт KOLABA.

«Ми дуже раді бути долученими до такої події, де є благодійна складова, тому ми завжди «за», — кажуть Андрій та Влад з гурту KOLABA.

Також на сцені виступили Jerry Heil, Анастасія Гонцул, Tricky Nicki та інші українські виконавці.

Віталій OKS на «SHELTER FEST» виступає вже втретє. Настільки захопився подією, що навіть став співорганізатором, разом з командою УСЛ.

«УСЛ — це справді нереальні люди, це велика організація, яка творить Україну зараз і тут, яка не боїться мріяти, яка не боїться йти наперекір усьому суспільству і створює щось таке, що манить усіх», — каже він.

Влаштувати свято для молоді вдалося завдяки партнерським внескам.

«За кожну локацію відповідав певний колектив. З нашої сторони добре, що є таке місце, де ми можемо зібрати молодь і провести такий захід. І добре, що донорських коштів витрачено більше ніж міських, тому що в часи повномасштабної війни треба зберігати цей баланс і не займатися марнотратством», — пояснює директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання ДМР Дар’я Біла.

Підготовку розпочали за два місяці, десятки молодих людей долучилися до організації.

«Було прийнято рішення проводити шелтер фест для згуртування молоді і звичайно для благодійних цілей, для того аби зібрати донати для найважливішого, для наших захисників, які сьогодні боронять нас та нашу можливість провести цей день молоді у підземці», — зазначає Рафаель Кіжнер, керівник «Молодіжного центру Дніпра».

Тож вхід на всі заходи був безкоштовний. Люди мали змогу зробити донати у спеціальні скриньки.

За матеріалами ДніпроTV.

Поділитись: