Що приховує головна суддя Дніпровського апеляційного суду?

  10.08.2021 12:53   -
Новини

Справа проти незаконних забудовників обростає фактами. Дніпровська міськрада продовжує боротьбу проти нелегальних забудовників – братів Каснерів. Цього місця відбудеться чергове засідання, та юристи стверджують: суди затягуються. Нові подробиці у справі братів Каснерів — у спецрепортажі.

За що скандальні дніпровські забудовники брати Каснери подарували доньці судді квартиру? Наталю Деркач окремі видання підозрюють у хабарництві: під її керівництвом Дніпровський апеляційний суд декілька разів приймав рішення на користь Каснерів. Розгляди, ініційовані Дніпровською міськрадою, тим часом затягуються.

Наталія Дика, заступник директора Департаменту правового забезпечення Дніпровської міськради: “Всі судові справи перебувають на розгляді судів, одна із справ перебуває на розгляді апеляційного суду, в якому ми визнаємо право комунальної власності територіальної громади, так звану «каракатицю». Дуже затягується розгляд справ у зв’язку з різними обставинами, в тому числі з неявкою у суди представників братів Каснерів; у зв’язку з тим, що судді беруть самовідвід і пора відпусток.


Затягнута справа і нерухомість у подарунок – дивний збіг. Донька судді Наталії Деркач, Марина Черниш, підтвердила нам, що Каснери дійсно подарували їй житло.

Марина Черниш, донька Голови Дніпровського апеляційного суду, Наталі Деркач: “Для того, чтобы не оформлять, допустим, 2 договора, то есть отец оформляет договор купли-продажи на себя, потом делает договор, делает договор дарения, нотариус порекомендовала, что они могут между собой рассчитаться, но мы оформим всё одним договором, дабы не делать два договора. Есть официальная расписка о том, что был произведён папой расчет за эту квартиру, но это просто оформлено одним договором”.

Адвокати кажуть: таким чином донька судді уклала удавану угоду, аби не платити податки.

Дмитро Будко, адвокат: “Заключая договор дарения, скрывается другая сделка: именно – купля-продажа. Это попадает под визначення «удавана правочинна», по-русски – это «мнимая сделка». Схема классическая, старая, работает с двух сторон”.

У декларації Марини Черниш: земельна ділянка, квартира і 2 будинки, один з яких недобудований — всі у Київській області. Квартира ж у Дніпрі значиться у декларації Наталії Деркач — одна з трьох, вказаних у документі, ймовірно, подарована братами Каснерами. Крім квартир, у власності голови суду три гаражі. І жодного автомобіля. У цій же небагатій декларації ані слова про чоловіка, Олександра Деркача.  А саме на нього записано багато прибуткової нерухомості у Кривому Розі: три квартири під офіси, двоповерхове комерційне приміщення, земельна ділянка і кілька житлових квартир. А ще будинок на 400 квадратів у передмісті Дніпра – Обухівці, якщо вірити порталу politdate. У мережі шириться думка, що Наталя Деркач заробила чималі статки саме своїми корупційними схемами.

“Відома стала завдяки скандальним судовим рішенням. Зокрема, в січні 2014 року Деркач давала команди брати неугодних під варту і зобов’язала спецназівців розігнати активістів Майдану, в 2019-м  визнала законною ліву схему тендерної закупівлі. У тому ж 2019 поновила на посаді одіозного корупціонера – директора Дніпровського держпідприємства “Електровозобудування” Олександра Зельдина, у якого під час обшуку знайшли золотий умивальник і годинник від Путіна”.

Кампанія громадського контролю «Чесно» внесла Наталю Деркач, як недоброчесну суддю. Однак, такий статус не заважає заробляти на нерухомості. Про “каснерівський” подарунок чекаємо версію Дніпровського апеляційного суду – у відповідь на офіційний запит. Його, нагадаємо, обіцяли надати якнайшвидше.  

Источник: ДніпроTV

Поділитись: