ЩО НАС ЧЕКАЄ з 1 листопада

  03.11.2021 10:28   -
Новини

Як мінімум – вищі ціни на газ, посилення карантинних негараздів та оновлені правила дорожнього руху

Зростають ціни на газ

Місячний тариф на газ у листопаді коливатиметься від 7,788 до 38,35 гривні за кубометр газу. Він діятиме для всіх, хто відмовився від річного тарифу.

Однак Кабмін зобов’язав постачальника «останньої надії» – «Газопостачальну компанію «Нафтогаз України» – в жовтні-листопаді 2021 року знизити ціни та постачати природний газ побутовим споживачам за ціною не вище 7,96 грн. за кубометр.

Нові ПДР

З 1 листопада набрали чинності нові правила дорожнього руху. Зміни стосуватимуться велосипедистів, обмеження швидкості за межами населених пунктів для водіїв, дорожніх знаків, правил зупинки, стоянки, а також змінюється змістовне наповнення поняття «державні дороги».

Відтепер діятимуть нові діагональні пішохідні переходи та загальні дороги для автомобілів і велосипедистів.

Для велосипедистів впроваджено детальні правила щодо того, як вони повинні переміщатися, а також вказані їх права та обов’язки.

Для водіїв змінюється обмеження швидкості за межами населених пунктів. Воно регулюватиметься шириною розмітки. Буде заборонено рухатися зі швидкістю 110 кілометрів за годину, якщо елемент дороги, що відокремлює транспортні потоки протилежних напрямків, не виділено розміткою 1.2 (раніше було 1.1 або 1.2). Розмітки різняться між собою шириною – до 15 та 20 сантиметрів відповідно.

Держслужбовців відсторонять від роботи

З 8 листопада в Україні відсторонятимуть від роботи працівників освіти та посадовців, які не мають щеплень проти Covid-19. Це стосуватиметься працівників центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів; місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів; закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Винятком стануть лише ті, хто має абсолютні протипоказання до проведення щеплень проти Covid-19. Однак вони повинні будуть надавати медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації, виданий медзакладом.

Водійські права

З листопада водії матимуть змогу створити власні е-посвідчення та е-технічні паспорти за допомогою мобільного додатка на Єдиному державному веб-порталі електронних послуг.

Створити електронний образ свого водійського посвідчення можна лише з документів нового зразка -пластикових. Водійські права та технічні паспорти радянського зразка, а також заламіновані, які видавалися у 1990-2000-х роках, не доступні для оцифровування.

Ці електронні документи матимуть таку саму силу, що й оригінали. Поліцейські перевірятимуть посвідчення за допомогою спеціальних техзасобів через OR-коди.

Максим КРИВЕНКО

Поділитись:

Попередня стаття: