Рятувальники Дніпра відновили старовинну пожежну машину

  11.05.2021 16:43   -
Новини

Рятувальники Дніпра відновили старовинну пожежну машину ПМЗ-2, яку вже збиралися різати на метал. Багато годин кропіткої роботи і замість того, щоб стояти на постаменті, машина виїхала на вулиці Дніпра.
Зібрана в 1946 році, вона несла службу на Дніпропетровщині майже століття. Таких машин на ходу всього 8 у всій Україні, і одна з них – у Дніпрі. Саме на цій моделі ще використовувався дзвін .

Три роки тому пожежний ретро автомобіль знайшли у Васильківському районі. Раритет навіть збиралися віддавати на металобрухт, як головне управління ДСНС області  забрало автівку на реставрацію, згадує Володимир Петрович. Саме він займався відновленням.

Володимир Столяров – водій раритетного пожежного автомобіля: “Она уникальна тем, что впервые люди не стоя выезжали на пожар, а уже сидели на лавках. И впервые была применена техновинка – как полномасштабная цистерна на 800 литров”.

Тобто рятувальники могли приїжджати та гасити пожежу саме з цистерни, до цього – тільки з водойм через гідранти. А ще ця модель пожежного автомобіля була останньою, де використовували дзвін.
Тепер, наче на останньому дзвонику, з пожежною автівкою бавляться діти. Дітвора, що живе навкруги, збіглася, тільки-но почула раритет.
Максимальна швидкість автомобіля -70 кілометрів на годину. Тепер раритет на пенсії – радуватиме відвідувачів екскурсій. Бо для вогнеборців рятувальна техніка означає багато.

Володимир Столяров – водій раритетного пожежного автомобіля: “Любой пожарный подтвердит: нередко, когда на пожарах, когда жилой дом горит, еще что-нибудь, – в кабине бойцов сидят женщины в халатиках, с ребятней, с котиками, собачками”.

ПМЗ-2 – не єдина раритетна автівка, яку зберегли та відновили. Аби зберегти історію,  ГУ ДСНС у Дніпропетровській області розшукує інші раритети, аби поповнити вже музей пожежної слави.

Источник: Dnipro.TV

Поділитись: