Поліцейських громад області навчають комунікації з дітьми

10 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи Поліцейських громад області навчають комунікації з дітьми отключены

У Дніпропетровській ОДА стартував тренінг. Протягом двох днів правоохоронців регіону навчатимуть ефективній комунікації із дітьми. До зустрічі долучилися поліцейські офіцери громад та працівники служби у справах дітей з ОТГ.

– Забезпечення захисту дітей – один із пріоритетів держави. Особливої уваги потребують ті, хто опинився у скрутних життєвих обставинах. Нині в області 1,2 тисяч таких хлопчиків та дівчаток. Крім того, і підлітки із благополучних сімей можуть стати жертвами булінгу чи «токсичних дорослих» в соцмережах, – зазначила заступниця голови ДніпроОДА Ірина Грицай. – Аби діти почувалися у безпеці і в школі, і в родині, дорослим необхідно об’єднати зусилля. З цією метою організували тренінг для поліцейських офіцерів громад та працівників служб у справах дітей.

На тренінгу досвідом комунікації з дітьми ділилися працівники соціальних служб.

– Поліцейський громади поєднує декілька функцій. Серед них – робота з дітьми. Для більш ефективного виявлення прихованих фактів насильства треба вміти правильно спілкуватися з підлітками. Тут неоціненним є досвід соціальних працівників. Влаштовуємо спільні рейди. Сподіваємося, й на тренінгу вони поділяться власними методиками та алгоритмами дій, – сказав заступник начальника ГУНП в Дніпропетровській області Володимир Богоніс.

Тренінг ініціювала громадська організація «Громадський рух» Джендер Стрім».

– Ідея зустрічі прийшла від поліцейського Аулівської громади. Він поділився, що серед 12-річних школярів є курці та дебошири. Порадився з нами, як краще працювати з такими підлітками, – розповіла керівниця ГО «Громадський рух» Джендер Стрім» Ольга Полякова.

У Аулівській громаді запустили новий проєкт, який планують згодом поширити іншими територіями області. Активісти працюють із дітьми, батьками, соціальними працівниками, педагогами, поліцейськими. Навчають безпеці в Інтернеті, правилам дорожнього руху. А ще розповідають, куди дитина може звернутися, якщо стикнулася з віртуальним або реальним насиллям, у тому числі сексуального характеру.

– Часто спілкуюся з маленькими мешканцями громади. Коли приходжу до школи, вони вже впізнають мене, кидаються в обійми, наче до рідного татуся. Це приємно, але й накладає велику відповідальність. Тож навички, отримані на тренінгу, точно стануть у нагоді, – поділився поліцейський Ляшківської ОТГ Олександр Комісар. 

Загалом до зустрічі долучилися понад 60 учасників.

Поделиться: