З 1 квітня лікарі почнуть підписувати декларації з пацієнтами

3 года ago Зоря2 Комментарии к записи З 1 квітня лікарі почнуть підписувати декларації з пацієнтами отключены

З 1 квітня кожен українець зможе обрати собі будь-якого лікаря первинної допомоги, незалежно від місця реєстрації чи проживання, і підписати з ним декларацію. Документ повідомить державу, який заклад має отримати гроші за ведення конкретного пацієнта.

Про старт підписної кампанії нагадала під час прес-конференції у ДніпроОДА в.о головного лікаря обласного центру здоров’я Алла Толчинська.
– Медреформа стартувала в Україні в січні. На початку квітня розпочинається підписна кампанія «Лікар для кожної сім’ї». Це значить, що кожен з нас має обрати спкціаліста, якому довіряє, і з ним заключити декларацію. Стосується це медиків первинної ланки – сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів, – зазначила Алла Толчинська.
Для підписання декларації треба звернутися до Центру первинної медико-санітарної допомоги, де працює обраний терапевт, педіатр чи сімейний лікар. При собі слід мати паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. При укладанні декларації для дитини знадобиться ще й свідоцтво про її народження. Медзаклад має бути підключений до системи «eHealth», за допомогою якої створять єдиний реєстр пацієнтів. На Дніпропетровщині таких – уже майже 60.
Розпізнати медзаклад, де підписують декларації, можна також за логотипом «Тут можна обрати свого лікаря». Інформацію можна додатково уточнити і в реєстратурі або перевірити самостійно на сайті: https://portal.ehealth-ukraine.org/divisions.html#/.
Декларація укладається виключно в електронній формі. Після того, як контактні дані пацієнта внесуть до системи, на телефон надійде sms з кодом. Це підтвердження, що декларацію підписує реальна людина. Якщо мобільного немає, оригінали документів сфотографують чи відсканують і долучать до декларації. Після підписання двох примірників, один залишиться в пацієнта, інший – у медзакладі. Коли пацієнт задекларував свій вибір, держава сплачуватиме гроші медзакладу, у якому працює обраний лікар. Цей процес розпочнеться, як медзаклад автономізується та укладе договір з Національною службою здоров’я України.
Передбачено, що у 2018 році за одного пацієнта сімейний лікар, терапевт чи педіатр в середньому отримуватимуть 370 грн на рік. За людей похилого віку та маленьких дітей – сума більше.
-Територіальна ознака вибору медзакладу за місцем реєстрації чи проживання скасовується. Відтепер пацієнт може обрати лікаря будь-де, – додала Алла Толчинська. – Якщо через деякий час лікар перестав влаштовувати пацієнта, можна підписати декларацію з іншим доктором».
У 2018 році медреформу втілюватимуть у закладах первинної ланки. 2019-й – початок реформи на рівні спеціалізованої допомоги (лікарі-спеціалісти). 2020 рік – старт реформи на рівні високоспеціалізованої допомоги (лікування у стаціонарах).

Поделиться: