Один з найбільших водопостачальників області може зупинитися через борги

8 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи Один з найбільших водопостачальників області може зупинитися через борги отключены

Водоканали Павлограда, Першотравенська, Синельниково, Тернівки не в повному обсязі сплачують за надані послуги підприємству «Дніпро-Західний Донбас». В результаті один з найбільших виробників питної води Дніпропетровщини накопичив борги за електроенергію та опинився на межі відключення.

У січні завдяки екстреним діям обласної влади кризи вдалося уникнути – водоканали сплатили частину поточного боргу. Проте для подальшої стабільної роботи водопостачальника виплати мають бути системними. Контролювати це – пряма відповідальність очільників міст-боржників, наголосили в обласному департаменті ЖКГ.

– Водоканали Павлограда, Першотравенська, Синельниково та Тернівки винні підприємству «Дніпро-Західний Донбас» 80 мільйонів гривень та продовжують накопичувати борги. Через це щомісяця водопостачальнику все важче сплачувати за власними рахунками за електроенергію. Підприємство регулярно отримує листи про відключення. У січні ситуація досягла критичної позначки, – пояснили в департаменті.

Аби уникнути кризи, ДніпроОДА домовилася з енергопостачальником про відтермінування відключення. За столом переговорів зібрала всіх, хто має опікуватися вирішенням проблеми – представників керівництва міст, водоканалів, водопостачальника. В результаті домовилися про виплату частини поточного боргу – 3,5 млн грн.

– Це дозволило уникнути відключення, проте не вирішило проблему в цілому. Для стабільної роботи підприємства «Дніпро-Західний Донбас» виплати мають бути систематичними. Це гарантує безперебійне водопостачання для мешканців Дніпропетровщини, – наголосили в департаменті. – Мери міст-боржників мають негайно втрутитися в ситуацію та почати діяти, адже це їхня пряма відповідальність.

Нагадаємо, «Дніпро-Західний Донбас» – один з найбільших виробників питної води на Дніпропетровщині. Послуги отримують міста Павлоград, Першотравенськ, Синельникове, Тернівка та Синельниківський район. Загалом – майже 235 тисяч мешканців області.

Поделиться: