Обласний лабораторний центр отримав нове обладнання

  13.05.2020 13:40   -
Новини

Сучасний аналізатор проб для проведення ПЛР-діагностики тепер має Дніпропетровський обласний лабораторний центр. Нове універсальне обладнання, куплене за благодійні кошти, дозволяє визначати різні види вірусів та використовувати тест-системи різних виробників.

Новий апарат придбали Благодійний Фонд Ріната Ахметова разом з ДТЕК та Метінвест.

– Прибор CFX96 Touch – одна з найсучасніших систем для проведення ПЛР-досліджень. Він дозволяє одночасно продіагностувати 94 пацієнти. Результат – за декілька годин, – розповів директор Дніпропетровського обласного лабораторного центру Олександр Штепа. 

 ПЛР-діагностика – складний процес, розбитий на декілька кроків. Спочатку отриманий від пацієнтів біоматеріал готують у боксах – для першого етапу дослідження. Після на спеціальному обладнанні протягом 6 годин відбувається виділення нуклеїнових кислот – безпосередніх збудників інфекції. І тільки після цього переходять до другого етапу – визначення виду вірусу. Тоді й стає у нагоді ПЛР-аналізатор.

Новий прилад фахівці використовуватимуть для визначення не лише COVID-19, а й інших вірусів. Він дозволить працювати із тест-системами різних виробників, незалежно від країни походження.

Поділитись: