Обласний кардіоцентр обладнали сучасним ангіографом

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи Обласний кардіоцентр обладнали сучасним ангіографом отключены

Обласний кардіологічний центр у Дніпрі обладнали найсучаснішим ангіографом. Завдяки новітньому обладнанню можна проводити професійну діагностику судин та операції на серці. Апарат придбали коштом Світового банку реконструкції та розвитку, спеціалізоване приміщення обладнали обласним коштом. Про це повідомила прес-служба ДніпроОДА.
Ангіограф Canon Infinix-8000 – апарат нового покоління. Він дозволяє проводити рентгенологічне дослідження судин серця, мозку, нирок і всіх відділів аорти, допомагає чітко визначити область ураження та причину виникнення патології.
– Раніше ми могли допомагати лише хворим із судинними захворюваннями серця. Для обстеження ж інших органів – направляли в лікарню Мечникова. Тепер комплексне обстеження можна провести тут, на місці, і за один сеанс, – розказала директор закладу Олена Лугова.
За словами медиків, два ангіографи, які є в закладі, донедавна працювали в цілодобовому режимі за різними напрямками. Тепер один з них виділили винятково під екстрену допомогу при інфарктах.
– Ангіограф не обмежений вагою пацієнта і здатний витримати більше 200 кг. Це важливо з точки зору навантаження на платформу при реанімації хворого. Сучасний апарат дозволяє синхронно працювати двом бригадам медиків – хірургам і реаніматологам, – розказав завідувач відділення ренгненендоваскуляторної хірургії Дмитро Корнілов.
Новий апарат покликаний лікувати інфаркти та інсульти, з його допомогою можна встановлювати стенти. Ще одна з переваг – моделювання 3D зображення органів: це спрощуватиме роботу судинних хірургів.
– Це найсучасніше обладнання в області для діагностики та оперативних утручань. Крім того, цьогоріч витратні матеріали для коронарографії та стентування обійшлися обласному бюджету у 60 млн гривень. Жодна область не виділяє стільки коштів на лікування серцево-судинних захворювань, – наголосила директор департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Наталія Будяк.
Для пацієнтів нове обладнання нешкідливе: рівень опромінення дозволяє обстежувати навіть дітей.
Нагадаємо, ангіографія – метод спеціального рентгенологічного дослідження судин різних органів. Він дозволяє точно оцінити структуру судин різного калібру, виявити зони звуження, порушення кровообігу, аномалії розвитку і патологію, діагностувати новоутворення. Ангіографія найчастіше застосовується в кардіології, неврології та судинній хірургії.

Поделиться: