На Дніпропетровщині зводять ще одну сонячну електростанцію

1 год ago Зоря2 Комментарии к записи На Дніпропетровщині зводять ще одну сонячну електростанцію отключены

На Дніпропетровщині реалізують проекти з використання альтернативних видів енергії. Тренд 2019 – будівництво сонячних електростанцій. Найбільша в Україні запрацювала у квітні в Нікопольському районі. Ще одну СЕС нині зводять у Широківському районі, поблизу села Шестірня. Вона вироблятиме 7 МВт на годину.

Зараз у розпалі – монтаж сонячних панелей на величезному майданчику площею 21 га поблизу села Шестірня. Всі роботи проводяться коштом іноземних інвесторів.
Генпідрядник каже, місце – ідеальне для встановлення сонячних панелей, адже відрізняється високою активністю світила.
– Під час проектування врахували знаходження поблизу археологічної цінності – давнього кургану, тому ділянка під забудову має нестандартну конфігурацію, – підкреслив директор компанії «Екотехнік Україна» Віктор Кондратюк. – Загалом енергію Сонця конвертуватимуть майже 22 тис панелей. Наша компанія має великий досвід будівництва СЕС, та електростанцію такої потужності зводимо вперше.
Потужність майбутньої СЕС – 7 МВт на годину. Цього вистачить, аби забезпечити електрикою 7 тисяч домівок.
– Добре, що сонячну електростанцію зводять саме в нашому районі. Це і додаткові надходження до бюджету з оренди землі, і нові робочі місця для наших мешканців, – зазначив голова Широківської районної ради Олександр Кокул.
Будівництво електростанції стало можливим завдяки іноземним інвестиціям. До реалізації проекту долучилися французька і чеська компанії. Фінансову підтримку надав Європейський банк реконструкції та розвитку.
Будівельники вже змонтували необхідні конструкції. Зараз їх «начиняють» панелями.
– Наша компанія розвиває сонячну енергетику в Європі та Африці. Вперше долучилися до будівництва СЕС в Україні. Дуже задоволені новим досвідом співпраці. Приємно мати справу з професіоналами і в технічній сфері, і адміністративній. Тож плануємо і надалі брати участь в реалізації подібних проектів у Дніпропетровському регіоні, – розповіла генеральний менеджер французької компанії «Tryba Energy» Марі Беккер.
Нині на Дніпропетровщині – вже 39 сонячних електростанцій.

Поделиться: