На Дніпропетровщині звели ще одну сонячну електростанцію

1 год ago Зоря2 Комментарии к записи На Дніпропетровщині звели ще одну сонячну електростанцію отключены

Взяти від сонця все, – такий принцип роботи станцій, які перетворюють чисту сонячну енергію на електричну. На Дніпропетровщині працюють майже 40 «зелених об’єктів». Ось-ось введуть в експлуатацію черговий – у Широківському районі.

На Дніпропетровщині ще одна станція перетворюватиме сонячну енергію на електричну. Цього разу «зелений об’єкт» звели неподалік села Шестірня Широківського району.
– Електростанція займає 21 гектар землі. Чисту енергію сонця збирають та акумулюють 23 тисячі панелей загальною потужністю 7 МВт. Вони здатні забезпечувати світлом увесь Широківський район, – розказав директор компанії «Екотехнік Широке» Юрій Засядьвовк.
«Зелений проект» вартістю 8,5 млн євро втілюють спільно французький і чеський інвестори. Кажуть, інвестиції в енергію сонця, яка не вичерпуються, ефективні. Широківський район обрали невипадково: саме тут високий рівень випромінювання сонця.
Натомість Широківська об’єднана громада, на землях якої спорудили сонячні панелі, вбачає свою вигоду
– Це перший інвестпроект на землях нашої громади, яка утворилася наприкінці 2017 року. Інвестори побачили перспективу, зайшли і збудували сонячну електростанцію. Для нас це нові робочі місця, додаткові надходження до місцевого бюджету – а значить, розвиток території, – наголосив заступник сільського голови Широківської ОТГ Павло Шапар.
Сонячні панелі вже змонтували. Наразі проводять пусконалагоджувальні роботи. Нові потужності запрацюють на повну силу вже найближчим часом.
Наразі у Дніпропетровській області енергію сонця конвертують в електрику майже 40 станцій. Усі вони зведені виключно коштом вітчизняних та іноземних інвесторів.

Поделиться: