На Дніпропетровщині запустили пілотний проєкт з підтримки дітей

3 недели ago Зоря2 Комментарии к записи На Дніпропетровщині запустили пілотний проєкт з підтримки дітей отключены

На Дніпропетровщині запустили пілотний проєкт з підтримки дітей, яких через пандемію коронавірусу повернули з інтернатів в сім’ї.

Він передбачає глибинний моніторинг потреб, надання гуманітарної та матеріальної допомоги, навчання фахівців, які працюють з такими родинами.   

– В Україні через COVID-19 діти з інтернатів повернулися додому. Це стосується тих родин, де батьки не позбавлені батьківських прав, проте мають певні труднощі. Наприклад, їм важко виховувати дітей через інвалідність або недостатній фінансовий ресурс, – розповіла заступниця голови облдержадміністрації Ірина Грицай. – Аби підтримати такі родини, спільний проєкт запустили Мінсоцполітики, ЮНІСЕФ та Українська мережа за права дитини. Дніпропетровщина – серед пілотних областей з його втілення.

Програма передбачає глибинний моніторинг потреб родин, який проведуть соцпрацівники, фахівці служби у справах дітей, освіти. Далі – надання підтримки, необхідної в кожній конкретній ситуації. Зокрема, йдеться про матеріальну допомогу та гуманітарну – меблі, канцтовари, дитячий одяг, засоби гігієни для сімей під соціальним супроводом.

– Проєкт втілюватимемо у 12 містах та районах області. Загалом охопимо понад тисячу сімей з дітьми. Найбільше таких родин – у Кривому Розі, Дніпрі, Магдалинівському та П’ятихатському районах, – зазначила директорка Дніпропетровського обласного центру соціальних служб Лілія Калитюк. – Програма передбачає забезпечення засобами індивідуального захисту та навчання соцпрацівників та працівників служб у справах дітей – тренінги з психології та комунікації.

Проєкт триватиме півроку. Окрім Дніпропетровщини, у ньому беруть участь Волинська, Миколаївська, Полтавська та Харківська області. Найкращі напрацювання планують розповсюдити по всій країні.

Поделиться: