На Дніпропетровщині вже автономізувалися 75% лікарень

1 год ago Зоря2 Комментарии к записи На Дніпропетровщині вже автономізувалися 75% лікарень отключены

До початку другого етапу медреформи заклади вторинної та третинної ланок мають автономізуватися, а саме – перетворитися на неприбуткові підприємства. Нині на Дніпропетровщині такі трансформації вже пройшли 102 лікарні. Це один із найкращих показників в Україні.

– Автономізація – перший крок, який має зробити медзаклад до початку 2-го етапу реформи. Вона дозволить лікарням більш вільно розпоряджатися фінансами та підбирати кадри. Дніпропетровщина – серед лідерів у перетворенні лікарень на комунальні некомерційні заклади. Наразі в області автономізувалися вже 75% медзакладів вторинної та третинної ланок, – зазначив директор обласного департаменту охорони здоров’я Валерій Сердюк.
Другий етап медреформи стартує в Україні 1 квітня 2020-го. До цього часу лікарні мають зробити три кроки. Автономізуватися, здійснити комп’ютеризацію та підключитися до електронної системи охорони здоров’я eHealth. На сьогодні вже 102 лікарні області перетворилися з бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства.
– В області залишилося 6 закладів, які ще мають автономізуватися. Приміром, у П’ятихатках громада досі не дійшла згоди, чи об’єднувати в один заклад центральну районну та колишню залізничну лікарні. Ще 28 медзакладів наразі у процесі перетворення, – сказав Валерій Сердюк.
Автономізації підлягають не всі медзаклади вторинної та третинної ланок. Так, до цього переліку не входять будинки дитини, бюро судово-медичної експертизи, патологоанатомічне бюро, банк крові, медико-соціальні експертні комісії.
Дедлайн автономізації лікарень – 1 квітня 2020-го.

Поделиться: