На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл

  21.10.2019 14:14   -
Новини

На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про це стало відомо під час прес-конференції міністра освіти і науки України Ганни Новосад та голови ДніпроОДА Олександра Бондаренка.

– Надважлива частина нашої спільної роботи – побудова ефективної мережі шкіл. На Дніпропетровщині вже 46 опорних закладів. Але в контексті завершення децентралізації, область має амбітні плани з облаштування додаткових опорних шкіл. Ми зі своєї сторони будемо максимально фінансово підтримувати наповнення освітнього простору, – зазначила міністр освіти і науки України Ганна Новосад.
За словами голови Дніпропетровської ОДА Олександра Бондаренка, на Дніпропетровщині планують об’єднатися ще два десятки громад. Майже у кожній з ОТГ регіону має бути опорна школа.
– Зараз ми визначаємо оптимальну кількість таких закладів і необхідне фінансування, аби облаштувати в них сучасні умови, – розповів Олександр Бондаренко. – Будемо створювати діджитал-мапу опорних шкіл з оптимізацією логістики. Якщо потрібно, організуємо додаткові маршрути шкільних автобусів, аби підвозити дітей.
Очільник області додав, що комфортні умови в опорних школах створюватимуть на умовах співфінансування – силами обласного бюджету та бюджетів громад. За його словами, це ключ до успіху, який дає децентралізація.
Нагадаємо, опорні школи – сучасні навчальні заклади з ремонтом, новими книжками та спортінвентарем, досвідченими педагогами та цікавими факультативами. До них підвозять учнів з малокомплектних сільських шкіл. Таким чином борються за якість освіти.