На Дніпропетровщині розпочали будівництво аеропорту
На Дніпропетровщині розпочали будівництво аеропорту. Одночасно стартували роботи зі зведення нового терміналу та злітно-посадкової смуги.
На будівельному майданчику працюють близько десяти одиниць техніки. Виконують підготовчі роботи.
– Будівництво проходитиме без зупинки діючого аеродрому, аби мешканці Дніпропетровської області могли почуватися комфортно. Перший етап – перенесення метеорологічного обладнання, трансформаторних підстанцій, 15-ти кілометрів мереж зв’язку, енергоживлення. Ці роботи дозволять після завершення тендеру з вибору генпідрядника без затримки приступити до виконання основних будівельних робіт, – сказав голова держпідприємства «Фінінпро» Олег Тарасюк.
Злітно-посадкову смугу аеропорту зводить держава – коштами розпоряджається держпідприємство «Фінінпро». Вона буде довжиною 3200 м, з сучасною навігаційною та світлосигнальною системами.
– Нині летовище Дніпропетровщини не відповідає сучасним вимогам авіації – воно було побудоване в середині минулого сторіччя. Застаріло і морально, і фізично, – розповів голова Державного агентства інфраструктурних проєктів України Кирило Хом’яков. – Це вже третя спроба побудувати новий аеропорт. Раніше проєкт розробляли, коли Дніпропетровськ претендував на Євро-2012 та Євробаскет-2015. І тільки зараз вперше бачимо реальні справи.
Новий міжнародний термінал та VIP-термінал у єдиному комплексі зводить інвестор – українська промислово-фінансова група DCH. Вони матимуть 6 виходів на посадку. Поряд буде офісна будівля для працівників летовища, парковка на 1,2 тисячі місць.
– Наш проєкт складається з кількох етапів. Перший – будівництво об’єктів інфраструктури. Другий – розвиток самого аеропорту, авіаційного перевезення, географії маршрутів. Це тривала робота, яка починається паралельно з будівництвом терміналу, – зазначив керівник проєктної групи DCH з будівництва Міжнародного аеропорту Дніпропетровщини Володимир Васильченко. – Протягом 2-3 років ми побачимо новий об’єкт. Він буде одним з кращих в Україні – за логістикою, компоновкою, якістю смуги.
В середньому на рік аеропорт прийматиме 1,6 млн пасажирів з можливістю збільшення цієї цифри майже вдвічі.