На Дніпропетровщині проходить міжнародний чемпіонат бригад «швидких»

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи На Дніпропетровщині проходить міжнародний чемпіонат бригад «швидких» отключены

На Дніпропетровщині проходить міжнародний турнір «швидких». Змагаються 18 бригад із семи областей України та краща команда екстреної меддопомоги із Білорусії.

«Квести» максимально наближені до реальності. Потерпілий у ДТП, жертва окультного ритуалу, наречений із панкреатитом. Ситуації, коли порятунок людського життя цілком залежить від злагодженої та професійної роботи «швидкої».
– Такі змагання проводимо десятий рік поспіль. Привертаємо увагу суспільства до проблем екстреної медицини. А ще – лікарі та фельдшери відточують власну майстерність і обмінюються досвідом, – зазначив директор обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф Радій Шевченко. – З кожним роком завдання стають складнішими та цікавішими. Все – для підвищення професіоналізму медиків, від якого залежить людське життя.
Змагання влаштували посеред лісу в селі Орлівщина Новомосковського району. Відразу на декількох майданчиках бригади «швидких» «борються» за людське життя. Статисти – майбутні фельдшери. Вони добре знають, як імітувати невідкладний стан. Тут і «відірвані кінцівки», і «повішення», і «інсульт». Протягом двох днів команди проходять почергово всі конкурсні завдання.
– Неодноразово брав участь у таких змаганнях в інших регіонах. Для мене це наче генеральна репетиція реальних ситуацій. І гарний шанс відточити власний професіоналізм, – сказав учасник, фельдшер із Донеччини Дмитро Кучер. – Чемпіонат на Дніпропетровщині організували на чудовому рівні. І завдання реалістичні, і вимоги дуже високі.
Один із «квестів» – врятувати потерпілого у ДТП. На майданчику – бригада з Нікопольського району. Фельдшер із семирічним стажем Ольга Донець вперше на змаганнях такого рівня. Та діє впевнено.
– У моїй практиці був випадок масового ДТП. Мали четверо постраждалих. Проте конкурсне завдання видалося надто складним. У потерпілого і ампутація ноги, і перелам тазу, і зупинка дихання. Та все, що від нас залежало, ми зробили, – поділилася Ольга Донець.
– При оцінюванні виконання завдання враховуємо і знання алгоритму дій, і вміння працювати командою. Значну увагу приділяємо злагодженості роботи всієї бригади. Адже від неї у реальності залежатиме людське життя, – підкреслила суддя, лікар медицини невідкладних станів із Дніпра Катерина Кущ.
Міжнародний чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги проходить на базі санаторію «Новомосковський». Учасники – команди з Дніпропетровської, Одеської, Харківської, Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Полтавської областей. Вдруге на змаганнях – бригада з Білорусії.

Поделиться: