На Дніпропетровщині породіллям знову видають «бебі-бокси»

  28.01.2021 19:48   -
Новини

Яскравий та наповнений усім необхідним для перших місяців життя немовляти, – на Дніпропетровщині відновили практику дарувати новоспеченим матусям «пакунок малюка». Вже отримали першу партію та вручили щасливим породіллям.

Молода матуся Єлизавета Лазаренко народила маленьку Вероніку п’ять днів тому. Гарненьку, із рожевими щічками – справжню принцесу. Вага 3200 г,  зріст 51 см. Сьогодні разом із донечкою вирушає додому.

-Я була приємно здивована, коли дізналася, що знову почали видавати при народжені дитині «бебі-бокси». Я вже роздивилася свій пакунок. Там багато всього корисного – пелюшки, памперси, навіть пляшечка та пустушка. Майже нічого не потрібно докуповувати. Виписуємося з «приданим», – радіє Єлизавета Лазаренко.  

Жанна Гострикова стала мамою хлопчика лише декілька годин тому. Каже, ім’я сину ще не придумала.

-Ця дитина для мене вже четверта. Маю тепер три синочки і «лапочку» донечку», – розповіла породілля. – Сьогодні я також отримала «пакунок малюка». Там гарні якісні речі. Кольорова гама універсальна. Підходить як для хлопчиків, так і для дівчаток.

Пологове відділення Центру матері та дитини ім. Руднєва – одне з найбільших в області. З першої партії медзаклад отримав 200 «бебі-боксів».

-Матусі, які виписуються сьогодні, всі отримали «пакунки маляти». До речі, минулої доби у нашому пологовому був справжній «бебі-бум». На світ з’явилися аж 9 маленьких мешканців області. Це дуже гарний показник народжуваності, – розповів генеральний директор Центру матері та дитини ім. Руднєва Ігор Македонський.

Сам пакунок став ще міцнішим та важчим. Його можна навіть перший час використовувати як дитяче ліжечко. У наборі є матрац та ковдра. Загалом,  продумане гарне наповнення. Там одяг для немовлят, засоби гігієни для дитини та мами. А ще іграшки, пелюшки, рушники. Родзинки – розвиваючий килимок та демісезонний комбінезон-трансформер.

-До області приїхали перші в новому році «пакунки малюка». Загалом 457 «бебі-боксів». На найближчі два місяці Дніпропетровщина замовила 3,5 тисячі наборів. Вони надходитимуть поступово невеликими партіями. Молодим мамам й татам не потрібно буде бігати по магазинам, щоб купити найнеобхідніше. Матимуть усе під рукою та насолоджуватимуться батьківством, – зазначила заступниця голови ДніпроОДА Ольга Горб. 

Вартість одного «бебі-боксу» – 5,7 тисяч гривень. Їх закуповують державним коштом, тож для молодих батьків вони безкоштовні. Вперше набори почали видавати у 2018 році. Останні півроку замість пакунків батьки отримували кошти. Нині практику дарувати «бебі-бокси» вирішили відновити.

Поділитись: