На Дніпропетровщині перша леді країни відкрила Інклюзивно-ресурсний центр

  27.12.2017 17:21   -
Новини Суспільство

Перший в Україні Інклюзивно-ресурсний центр створили «з нуля» на базі  школи в Солоному. Там надаватимуть психолого-педагогічну підтримку дітям з особливими потребами. Центр урочисто відкрила Марина Порошенко 

«Саме інклюзивна система освіти дає дитині можливість розвиватися, адаптуватися до суспільства, – зазначила Марина Порошенко. – Сьогодні в Солоному відкриваємо перший Інклюзивно-ресурсний центр в Україні. Це приклад того, що створити сучасний простір для особливих дітей реально навіть за короткий проміжок часу. Вже з 1 вересня 2018 року подібні Центри мають запрацювати по всій країні. Вони будуть надавати послуги, використовуючи світові методики».

Інклюзивно-ресурсний центр створили на першому поверсі Солонянської опорної школи №1. Облаштували його за європейськими стандартами.

У центрі – три кімнати для індивідуальної роботи, ще одна – для групових занять. Тут особливі школярі займатимуться з логопедом, дефектологом, психологом та корекційними педагогами. Задля фізичного розвитку дітей у приміщенні облаштували кімнату лікувальної фізкультури. Спортивні заняття проводитиме лікар-реабілітолог.

Ресурсна кімната розділена на кілька зон: корекційно-розвиткову – для занять з вузькопрофільними спеціалістами та соціально-адаптаційну – для здобуття побутових навичок.

«Родзинка» новоствореного Інклюзивно-ресурсного центру – інтерактивна підлога.  За допомогою сучасних цифрових технологій зображення відбивається на долівці і створює віртуальний «килим».

«Незалежно від пори року діти зможуть опинитися на футбольному полі чи на березі океану. Покриття працює в режимі реального часу, має звукові ефекти, реагує на рухи й ніби оживає», – розказала директор Інклюзивно-ресурсного центру Олена Демченко.

Батьки можуть спостерігати за роботою фахівців, щоб продовжувати її вдома.

В ІРЦ надаватимуть послуги дітям з різними порушеннями віком від 2 до 18 років, які мешкають у Солонянському районі.  На сьогодні таких – майже 80.

«Завдяки децентралізації, яку ініціював Президент України Петро Порошенко, школи Дніпропетровщини реконструюємо відповідно до вимог особливих дітей. Робимо навчальні заклади такими, у яких діти з інвалідністю зможуть здобувати знання разом з однолітками. Нині в регіоні вже 150 інклюзивних навчальних закладів, які відвідують близько 480 учнів. Цьогоріч у школах облаштували більше півсотні медіатек та 18 ресурсних кімнат»,– розказав голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

Дніпропетровщина входить до п’ятірки регіонів, де системно впроваджується інклюзивна освіта. Область працює над створенням у школах освітнього середовища для особливих дітей.

Наступна стаття: