На Дніпропетровщині діти та дорослі можуть безкоштовно вакцинуватися від кору

1 год ago Зоря2 Комментарии к записи На Дніпропетровщині діти та дорослі можуть безкоштовно вакцинуватися від кору отключены

Щотижня на Дніпропетровщині фіксують від 10 до 30 випадків захворювання на кір. Єдиний ефективний метод профілактики недугу – вакцинація. Щепитися безкоштовно можуть і діти, і дорослі. Про це повідомила начальниця відділу лікувально-профілактичної допомоги дітям і матерям облдержадміністрації Наталія Шмалько.

– Кір – інфекційна хвороба. Передається повітряно-крапельним шляхом – під час чхання, кашлю, розмови. Заражаються дев’ять із десяти людей, які контактували з хворим. Єдиний захист – вакцинація, – наголосила Наталія Шмалько.
У 2019 році на кір захворіли майже 1,5 тисячі мешканців Дніпропетровщини, – про це повідомив завідувач відділу Дніпропетровського лабораторного центру Денис Кисельов.
– Більше половини хворих – школярі, – розповів він. – 77% тих, хто підчепив недуг, були не щеплені проти кору.
В першу чергу вакцинуватися слід дітям за Календарем щеплень, дорослим, які контактували з хворим на кір або входять до груп ризику – працівники лікарень, шкіл та садочків, студенти. Для цього слід звернутися до свого сімейного лікаря.

Поделиться: