На Дніпропетровщині ботулізму немає, але й сироватки від нього – також

3 года ago Зоря2 Комментарии к записи На Дніпропетровщині ботулізму немає, але й сироватки від нього – також отключены

В Україні – спалах захворюваності на ботулізм, за останні місяці в країні зареєстровано вже чотири смерті від інфекції. В той же час на Дніпропетровщині цьогоріч ще не зафіксовано жодного випадку ботулізму, – про це повідомила головний інфекціоніст області Валентина Ткаченко. Минулого року на ботулізм захворіли чотири мешканці області, один з них помер.
«В основному, люди хворіють на ботулізм через те, що їдять невипотрошену в’ялену та копчену рибу, консервації, які не пройшли належну термічну обробку», – розповіла Валентина Ткаченко.
За словами спеціаліста, ботулізм – настільки гостра інфекція, що може розвинутися вже протягом декількох годин з моменту вживання неякісної їжі. Головне – у першу добу після появи симптомів звернутися до лікаря, адже тільки фахівець може визначити – отруїлася людина чи захворіла на ботулізм. Основні симптоми хвороби – підвищення температури, нудота, блювота, діарея. Буквально за добу йде ураження центральної нервової системи, порушення зору, дихання, ковтальних функцій. Вчасно не пролікований ботулізм може призвести до смерті.
В той же час гарантовано врятувати хворого на ботулізм може тільки введення спеціальної сироватки, але її в Україні наразі немає, що збільшує кількість летальних випадків. На «чорному ринку» вакцина від ботулізму коштує близько 5-6 тисяч гривень.

Поделиться: