На Дніпропетровщині уклали вже 868 угод на продаж землі

  23.09.2021 21:52   -
Новини

За 2,5 місяці роботи ринку землі на Дніпропетровщині уклали 868 угод про продаж ділянок. Їхня площа – майже 4 тисячі га. Про це стало відомо під час семінару в ОДА з питань впровадження земреформи.

«Обговорили Закон України, так звану земельну конституцію. Область займає 4 місце за кількістю угод з продажу ділянок. Але ще маємо, над чим працювати. Цьому і присвятили семінар», – розповів Володимир Орлов.

На семінар запросили представників всіх районів та громад, аграріїв області. Гості ставили практичні питання. З таким приїхав і Підгородненський міський голова Андрій Горб. Цікавився процедурою викупу фермерської землі.

«Я дуже підтримую цей закон. Для міської ради є норми, які дозволяють дихати вільніше і отримувати переваги. Раніше ми не розпоряджалися землею за межами населеного пункту. Тепер отримали більше повноважень. Але маємо ще багато технічних питань», – зазначив Андрій Горб.

На питання учасників відповідали представники профільних управлінь ОДА, Міністерства юстиції, Держгеокадастру, юристи, нотаріуси, громадські активісти.

«Семінар дійсно був потрібен. І для місцевої влади, і для підприємців, які працюють на землі. Обговорили дуже багато корисних питань. Визначили напрямки, за якими будемо працювати. Ми сьогодні відчули правову допомогу. Може й у нашому районі проведемо таку зустріч», – поділився голова Кам’янської РДА Олег Гапіч.

Нагадаємо, 1 липня вступив в дію Закон України, який скасовує мораторій на продаж сільськогосподарської землі. На Дніпропетровщині ринок охоплює 1,8 млн га.

Поділитись: