Музей АТО можна відвідати онлайн за допомогою 3D-туру

  07.02.2018 21:29   -
Новини

Потрапити до першого в Україні Музею АТО, не виходячи з дому, можна за допомогою Інтернету. Пройтися експозицією дозволяє 3D-тур, створити який допомогли волонтери, – про це повідомояє прес-служба ДніпроОДА.

– Маємо розповідати всьому світу правду про події на Донбасі. У цьому допомагає дніпровський Музей АТО, який за півтора роки роботи відвідали сотні тисяч людей. Для тих, хто не може приїхати до Дніпра, щоб подивитися експозицію, пропонуємо віртуальну мандрівку. «Пройтися» музеєм допоможе 3D-тур. Не виходячи з дому, з будь-якого куточка землі можна переглянути його експонати: військову техніку, форму, інструменти медиків, фото загиблих. А ще – відчути атмосферу, перейнятися героїзмом наших захисників», – розповіли у прес-службі.
Ідея зробити онлайн-тур музеєм з’явилася одразу після його відкриття – у травні 2016-го. У життя задум втілив Google фотограф, керiвник студiї IDRON Дмитро Малишев, серед робіт якого – віртуальний тур літаком «Мрія», Верховною Радою та багатьма українськими музеями.
– Спочатку ми сфотографували експозицію з різних ракурсів – загалом зробили кількасот фото. Використовували професійні камери та об’єктиви. Далі обробили знімки у чотирьох спеціальних програмах та завантажили до Google, – пояснив Дмитро Малишев.
Влітку 2016 року запустили 3D-мандрівку зовнішньою експозицією Музею АТО, наприкінці 2017-го – запрацював тур й внутрішньою виставкою.
– У планах – створити 3D-екскурсію музеєм. Вона дозволить не просто роздивитися експозицію онлайн, а й «пройтися» нею разом із віртуальним гідом, який проводить екскурсію. У цей час «відвідувач» зможе роззиратися на всі боки – таким чином вийде ефект повної присутності, – розповів один із творців музею Юрій Фанигін. – Це технічно дуже складне завдання, але втілити ідею ми плануємо вже цьогоріч. Прагнемо показати Музей АТО всьому світу.
Створити 3D-екскурсію музеєм також допоможе студiя IDRON.
Нагадаємо, перший в Україні Музей АТО відкрила ДніпроОДА. Вулична експозиція з‘явилася у травні 2016-го, внутрішня – у січні 2017-го. Вони розповідають про подвиг мешканців області, які захищали східні кордони країни. Над створенням Музею працювали волонтери, АТОвці, історики, музейники, художники, дизайнери. Відвідати його можуть всі бажаючі.