Корбан: ворог може підірвати Каховську греблю, треба прорахувати сценарії стримування води

  02.11.2022 12:00   -
Новини

З моменту окупації Півдня України гостро стоїть питання цілісності енергооб’єктів, які потрапили під окупацію. Руйнування, до прикладу, греблі Каховської ГЕС може стати масштабною екологічною катастрофою для всієї України. Голова Штабу оборони Дніпра Геннадій Корбан в інтерв’ю телеканалу ДніпроTV поділився думками, як можна запобігти катастрофі.

На думку Геннадія Корбана ворог може піти на такий крок, як підрив греблі Каховської ГЕС. Після підриву може відбутись масштабне підтоплення, під основний удар якого потрапить лівий берег Дніпра, де концентрується противник.Тому вони, можливо, і тягнуть з цим питанням.

Як запобігти важким наслідкам підриву дамби? У нас є компанія «Укргідроенерго», яка експлуатує всі водосховища від Києва до Каховки. У них напевно є певні технології по стримуванню води.

Це робота компанії «Укргідроенерго», яка повинна узгодити свої дії з Генштабом з приводу можливої катастрофи на Каховській ГЕС і прорахувати можливі дії. Наприклад, перекрити воду чи робити аварійне скидання на певних ділянках Дніпра.