Конгресмен США Спартц висловила занепокоєння зосередження влади в руках Єрмака

  27.07.2022 11:43   -
Новини

Конгресвумен Вікторія Спартц надіслала президенту Джо Байдену ще один лист, в якому закликала звернути увагу на останні події в Україні, включно з додатковими занепокоєннями навколо голови адміністрації президента України Зеленського Андрія Єрмака. Про це повідомляє «Українська Правда».

Спартц також закликала адміністрацію Байдена створити спільну оперативну групу в Міністерстві оборони для реалізації узгодженої стратегії належного нагляду за критичною інфраструктурою та впорядкування логістики летальної допомоги Україні.

Цей лист є продовженням листа конгресвумен до адміністрації Байдена від 8 липня, у якому вона просила адміністрацію поінформувати Конгрес про Андрія Єрмака, главу апарату президента України Зеленського.

Відсутність призначення антикорупційного прокурора, занепокоєння, висловлені нашими військовими та оборонними підрядниками, а також деякими союзниками по НАТО, викликають занепокоєння щодо національної безпеки та вимагають належної уваги з боку адміністрації Байдена, — йдеться у повідомленні на сайті Спартц.

У листі Спартц стверджує, що Єрмак гальмує призначення антикорупційного прокурора.

В результаті тиску Київ нарешті визначив Олександра Клименка антикорупційним прокурором після того, як Олег Татаров, призначенець пана Єрмака, майже два роки зволікав із цим. Хоча цей процес ще не завершений і потребує додаткових дій з боку генпрокурора. Нещодавно Київ також усунув Ірину Венедіктову з посади генпрокурора. Схоже, пан Єрмак може спробувати призначити партійного прокурора через парламентську більшість Зеленського, що фактично може саботувати роботу пана Клименка, — стверджує конгресвумен.

Вона закликала адміністрацію Байдена стежити за цими процесами.

Також Спартц застерегла Байдена у зв’язку з «зосередженням влади в руках Єрмака», вказуючи на кадрові зміни на ключових позиціях.

Іншим прикладом зловживання владою. За словами Спартц, є нещодавнє видання таємних наказів про позбавлення українського громадянства без належної процедури.

Крім того, як пише конгресвумен, одна з проблем була порушена ліцензованим оборонним підрядником США, який висловив стурбованість заступником міністра оборони України, призначеним Єрмаком у квітні, Денисом Шараповим.

Відомо, що пан Шарапов є бізнес-партнером Андрія Єрмака, Бориса Єрмака (батька Андрія, який звільнився з ФСБ Росії) і громадянина Росії Рахаміма Емануїлова, який раніше мав зв’язки з Іраном і Афганістаном, а зараз – із Владіміром Путіним, — йдеться у листі.