Кому протипоказана купіль на Водохреще, – пораді лікаря

3 месяца ago Зоря2 Комментарии к записи Кому протипоказана купіль на Водохреще, – пораді лікаря отключены

Наближається свято Хрещення Господня й багато дніпрян традиційно збираються пірнути в крижану купіль, щоб зміцнити тіло й дух. Тим часом, таке екстремальне пірнання в багатьох випадках становить небезпеку для здоров’я, а часом – і для життя.  

– Дійсно, моржування, при всіх його перевагах має досить значний список протипоказань, – попереджає лікар-терапевт Вікторія Кокошко – А якщо ви людина загалом незагартована, неспортивна, ще й у віці 50+, то наслідки купання в крижаній воді можуть бути критичними. В цілому для цієї вікової категорії водохресна купіль рекомендована тільки при наявності відмінного здоров’я й попереднього загартовування організму протягом року.

Пірнати в ополонку, за словами лікаря, категорично протипоказано людям з гострими й хронічними (в стадії загострення) захворюваннями носоглотки, серцево-судинної системи (вроджені та набуті вади серця, ішемічна хвороба серця з нападами стенокардії, перенесений інфаркт міокарда, гіпертонія), центральної та периферичної нервової системи (епілепсія, наслідки важких травм черепа, склероз судин головного мозку, енцефаліт, неврит, поліневрит).

 Протипоказаннями до моржування є також цукровий діабет, глаукома, кон’юнктивіт, туберкульоз легень, бронхіальна астма, нещодавно перенесене запалення легень, грип, коронавірус, ОРВІ. Не варто лізти в холодну воду й якщо ви страждаєте хворобами сечостатевої системи: нефритом, циститом, запаленням придатків або передміхурової залози. Може зашкодити крижане купання й людям, у яких діагностовано виразкову хворобу шлунку, ентероколіт, холецистит, гепатит.

 Особливу увагу варто також звернути на хронічні захворювання, які проявляються раптовою втратою свідомості або порушенням координації (наприклад, епілепсія), при яких моржування може становити загрозу для життя.

 Обережними з зимовим купанням варто бути навіть здоровим людям, якщо у них при контакті з холодною водою часто або періодично виникають м’язові судоми, аритмія та інші порушення серцевої діяльності, а при переході з крижаної води в тепле приміщення або під гарячий душ з’являється запаморочення, блювота й  шум у вухах. Категорично не рекомендується водохресна купіль і під впливом алкоголю.

Поделиться: