Дніпрян закликають не збирати й не купувати первоцвіти

2 месяца ago Зоря2 Комментарии к записи Дніпрян закликають не збирати й не купувати первоцвіти отключены

Не збирати первоцвіти і не купувати квіти, які першими з’являються навесні. Із таким закликом до дніпрян звернулася начальниця відділу екологічного контролю управління комунальної екології департаменту екологічної політики Дніпровської міськради Тетяна Левачова.

За її словами, навесні надзвичайно великих обсягів набуває торгівля первоцвітами – екологічна група рослин, яка налічує близько 500 видів. Практично усі вони охороняються Червоною Книгою України. Серед стрімко зникаючих рідкісних первоцвітів усі види підсніжників, білоцвітів, сон-трави, диких тюльпанів, шафранів, а також черемша або цибуля ведмежа.

-На жаль, разом із природою «прокидаються» й збирачі ранніх весняних квітів, які у великій кількості заготовляють їх і продають тим, хто ще не усвідомлює важливості збереження довкілля, тим самим сприяючи незаконному квітковому бізнесу заради короткочасного споглядання. Особливо багато продається цих квітів напередодні 8 Березня. Наприклад, при зриванні стебла з трьома первоцвітами гинуть 45-60 цибулин, ушкоджуються сусідні рослини. А для того, щоб з насіння виросла повноцінна конвалія, необхідно 7-8 років. Тому вкотре наголошуємо, що масове знищення ранньовесняних рослин для продажу призводить до зменшення їхньої кількості в природі, а згодом й до повного зникнення. Купуючи первоцвіти, демонструєте дітям недбале ставлення до природи. Не робіть цього і не підтримуйте незаконну торгівлю! – наголосила Тетяна Левочова.

Торгівля рідкісними видами рослин та тими, що зникають, є порушенням низки законів («Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону книгу України»). Згідно зі статтями 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за це передбачені штрафи. Так, за один екземпляр незаконно добутої рослини передбачена відповідна компенсація за її знищення — від 37 до 62 грн, залежно від виду.

Зі свого боку начальник відділу контролю тимчасових споруд інспекції з питань благоустрою ДМР Володимир Трегубов зазначив, що з 10 лютого у місті інспектори КП «Благоустрій міста» щоденно проводять рейди з виявлення незаконної торгівлі квітами, у тому числі й первоцвітами. При виявленні порушників викликають представників поліції і складають адміністративний протокол за ст. 152 «Порушення правил благоустрою». Штраф у такому випадку – від 340 до 1 360 грн. За 2,5 тижні інспекторами зафіксовано більш ніж 100 випадків незаконної торгівлі квітами.

Якщо містяни стали свідками торгівлі первоцвітами, вони можуть звертатися до комунального підприємства «Благоустрій міста» за телефонами: (056)756-98-88, 756-98-84.

Поделиться: