Дніпровські лікарі розповіли, як зрозуміти, що дитина наркозалежна

  25.06.2019 10:08   -
Новини

26 червня – Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу. Його затвердила Генасамблея ООН у 1987 році.
Як вчасно зрозуміти, що син або дочка потрапили у біду та вживають наркотики, – розповів завідуючий відділенням центру реабілітації наркозалежних обласного наркологічного диспансеру Андрій Шаповалов.
– Наркоманія «молодшає» – до нашого Центру потрапляють пацієнти вже від 12 років, – розповів Андрій Шаповалов. – Завдяки інтернету наркотики стають доступнішими для дітей. Зазвичай це речовини, вміст яких в організмі не виявить жодна лабораторія. Діють вони недовго – годину, півтори. Тож помітити, що з дитиною коїться щось погане, батькам зазвичай дуже важко.
Проте є й інші ознаки, які можуть вказувати на вживання дитиною наркотиків, наголосив лікар. Це різка зміна компанії та інтересів, потайливість.
– Серед інших ознак – схуднення, блідість, часта безпричинна зміна настрою в сторону агресії. Апатія, втрата інтересу до спорту, музики, малювання, – сказав Андрій Шаповалов. – Батьки можуть помітити дивні речі, які раніше дитині не належали: якісь пляшечки, пакетики. Можуть пропадати гроші та цінні речі.
За словами Андрія Шаповалова, 90% хлопців та дівчат пробують наркотики «з цікавості». Проте цей інтерес також має причину.
– Переважна більшість дітей, які пробують психотропні речовини, зазнавала фізичного насильства, відчувала нерозуміння батьків, – пояснив лікар. – Простий приклад. Дівчинка мріяла бути фігуристкою, а тато віддав її на балет. Вона ненавиділа танцювати, але він змушував її бути усюди першою. Результат – дівчинка першою отримала досвід вживання наркотиків.
Аби вберегти дитину від шкідливих звичок, найперше слід знайти з нею контакт.
– Чи знаєте ви, чим цікавиться ваша дитина? Чого вона хоче? Не ви, а саме ваш син чи донька? Адже у вас різні потреби, – наголосив лікар. – Не будуйте ілюзій, що підліток відразу вас пустять на свою територію – вона закрита для дорослих. Проте постарайтеся знайти цей контакт. Адже легше попередити проблему, ніж боротися з нею.